З початку року в Європі було продано лише дві сотні водневих автівок

За результатами продажів на європейському авторинку з початку 2018 року з’ясувалося, що на континенті продано трохи більше двохсот автівок, що працюють на водні. Такі дані приводять у Європейській обсерваторії альтернативного пального.

Сьогодні в Європі продається лише три моделі з двигунами, паливом для яких є звичайний водень – це седан Toyota Mirai, кросовер Hyundai ix35 FCEV, а також фургон Renault Kangoo FCEV.

З цієї трійці лише Mirai розроблена з початку саме як воднева автівка, решта – це відповідні модифікації стандартних моделей.

Отже, з початку року європейці купили 100 одиниць Renault Kangoo FCEV, 71 – Toyota Mirai та 36 – Hyundai ix35 FCEV. Навіть у порівнянні з продажами електрокарів це дуже мало.

Низький попит на водневі автомобілі обумовлений їх високою вартістю (Mirai коштує від 67 тисяч доларів), а також недостатньо розвиненою інфраструктурою.

Нагадаємо, що водневі авто – це фактично електромобілі. Живлення їх акумуляторної батареї відбувається за рахунок водневих елементів. Продуктом вихлопу є звичайна вода.

Що стосується країн, де було продано найбільше водневих авто, то тут лідирує Франція. Kangoo FCEV розійшовся тиражем у 92 автівки, плюс 10 кросоверів ix35 FCEV та 7 одиниць Mirai. У Норвегії власниками Toyota Mirai стали 22 чоловіка.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *