З 24 червня саудійкам дозволено водити автомобіль

З 24 червня 2018 жінки Саудовської Аравії отримають довгоочікуване право сісти за кермо: вступає в силу зняття заборони на водіння ними автомобіля. Однак фото чарівної аравійської принцеси Хайфи (Hayfa bint Abdullah Al Saud) за кермом кабріолета Mercedes-Benz SL 70-их років, яке прикрасило обкладинку червневого випуску журналу Vogue Arabia, викликало неоднозначну реакцію.

В інтерв’ю виданню принцеса висловила підтримку свобод жінок в своїй країні, після чого і журнал, і спадкоємиця королівської династії зазнали жорсткої критики, – їх звинуватили в лицемірстві та цинізмі.

Виявилося, що не все так просто в королівстві Саудівської Аравії. Незадовго до інтерв’ю кілька десятків саудійок-активісток, які виступають за права жінок, були арештовані, причому згодом тільки чотирьох з них відпустили, а доля інших невідома.

Крім того, щоб отримати водійські права жінці доведеться спершу отримати дозвіл чоловіка, батька або брата.

Нагадаємо, що наслідний принц Мухаммед бін Салман (Mohammed bin Salman) прийняв рішення про зняття заборони на водіння автомобіля жінками ще в вересні 2017 року, в кінці червня 2018-го, як згадано, воно вступає в силу.

Цей акт здійснений їм в рамках реалізації програми розвитку Саудівської Аравії Vision 2030. У січні цього року в країні з’явився перший автосалон для дам і з персоналом жіночої статі.

Додамо, що до вересня 2017 року Саудівська Аравія була єдиною країною, де жінкам заборонялося сідати за кермо. Але ретрогради не перевелися: c кінця 2018 року водити автомобіль заборонено жінкам в Туркменії.

Джерело: Автоцентр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *