Японець створив плаваючий електромобіль

Колишній співробітник Toyota Хідео Цурумакі створив перший в світі водонепроникний плаваючий електромобіль. Існує вже чотири прототипи. Заводське виробництво стартує в Таїланді в кінці поточного року, повідомляє Bloomberg.

До створення такого транспортного засобу винахідника сподвигло цунамі і землетрус 2011 року, а також той факт, що його старенька мати живе у океану в схильній до землетрусів зоні. Пан Цурумакі подумав, що більше людей врятувалося б, якби автівки могли плавати.

Він заснував свою компанію «Fomm Corp. в 2012 році з початковим капіталом 200 тис. ієн ($ 1,804), для створення сітікара на електротязі, який вміє їздити на невеликій глибині і плавати.

В результаті з’явився крихітний 4-місний транспортний засіб, зібраний вручну в кімнатці гуртожитку, який, звісно,  не зможе протистояти цунамі, але швидко рухається по воді, як водомірка.

На сьогодні в арсеналі умільця вже 4 концепти водоплавних електрокарів, останній з них – це амфібія під назвою Fomm, яка їздить і по суші, і по воді, з запасом ходу 160 км і максимальною швидкістю на суші – 80 км/год, на воді – 20 км/год. Він оснащений чотирма змінними батареями.

Подібні автомобілі можна випускати в кількості до 10 тис. на рік вартістю близько 5 тис. доларів. Вони будуть корисні для жителів прибережних районів будь-яких країн, де трапляються такі явища, як розливи водойомів та повені.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *