Як зарядити Jaguar I-PACE? – Що вибрати, і як працює

Як зарядити Jaguar I-PACE? – Що вибрати, і як працює

Електричний кросовер Jaguar I-PACE має частку у 23% серед електрокарів на авторинку України. Є кілька способів його зарядження, про що – нижче.

У першому півріччі цього року попит на електромобілі в Україні зріс майже на 60%, у порівнянні з роком минулим.

Інноваційний Jaguar I-PACE з нульовим рівнем шкодливих викидів – лідер продажів, його придбали 74 людини. У 2019 модель отримала рекордні 66 міжнародні нагороди.

Технічні дані

I-PACE оснащений двома синхронними електродвигунами, що інтегровані з передніми та задніми осями. Сумарна віддача складає 400 к.с. та 700 Нм крутного моменту.

Акумуляторна батарея ємністю 90 кВт-год забезпечує запас ходу до 470 кілометрів (згідно WLTP).

Однієї зарядки вистачить для подорожі з Київа до Чернігова, Полтави, Житомира, Вінниці. З однією додатковою зарядкою можна дістатися до Одеси, Львова, Харкова, Любліна або Мінська.

Акумуляторна батарея

Енергія зберігається в батареї, яка складається з 432 елементів. Акумулятор має гарантію на 8 років або 160 000 км. Працює  роздрібна мережа марки, де можна отримати кваліфіковану технічну допомогу.

Батареї витримують температури до -40 °C, але перед початком руху їх треба підключити та нагріті до -20 °C. У разі довготривалої високої або низької температури запас ходу зменшується, оскільки енергія витрачається на підтримання ефективної робочої температури для акумулятора або підігріву салону в мороз.

Способи зарядки

Зарядити I-PACE можливо на зарядних пунктах «в місці призначення»: у торгових центрах, готелях, станціях технічного обслуговування або швидкого зарядження для електромобілів. Авто набуває 80% заряд за 45 хвилин. Часткової зарядки тривалістю 15 хвилин вистачає на 100 км.

Швидкість зарядження обмежена специфікою хімічних процесів літій-іонних акумуляторів. Відновлення залишкових 20% заряду потребує стільки ж часу, скільки й відновлення перших 80%.

Найновіші розробки дозволяють власникам заряджати автомобіль приблизно один раз на тиждень.

Використовуючи карту зарядних станцій водії можуть спланувати маршрут та зупинки для підзарядки.

Заряджати електрокар можна від звичайної домашньої розетки, або від спеціальної настінної коробки Jaguar Wallbox. У першому випадку знадобиться кабель Mode 2, у другому – Mode 3.

Настінна коробка може бути встановлена у будь-якому зручному місці, її можна демонтувати, а потім встановити знов.

I-PACE дозволено мити на автомийках та заряджати навіть під снігом або дощем.

Режими зарядки

Jaguar I-PACE розряджається поступово і завчасно попереджає водія про закінчення заряду. Функція Eco Mode допомагає розширити запас ходу. Вона визначає системи автомобіля, які можна вимкнути (клімат-контроль, підігрів вітрового скла).

При цьому немає необхідності вимикати зовнішнє світло, бо авто має  енергоефективні LED фари.

Функція Timed Charging дозволяє встановлювати точний час заряджання за допомогою сенсорного екрана. Це дає змогу скористатися перевагами нижчих тарифів на електроенергію у нічний час.

Детально порахувати, скільки власник економить на користуванні Jaguar I-PACE у порівнянні зі звичайним автомобілем, можна за допомогою спеціального калькулятору.

Джерело: Jaguar Land Rover

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *