Автопром

Waymo вимагає від Uber 1 млрд доларів за промислове шпигунство

Компанія Waymo зажадала від Uber компенсацію в розмірі 1 млрд доларів та публічні вибачення за промислове шпигунство, повідомляє агентство Reuters з посиланням на свої джерела.

Waymo є дочірньою компанією Alphabet (екс-Google), яка виробляє технології для безпілотних автомобілів. Uber – творець однойменного мобільного залаштунка, надає в різних варіантах послуги таксі, доставки товарів, спільної поїздки.

Розгляди між компаніями тривають вже 8 місяців, починаючи з лютого 2017-го, коли Waymo подала на Uber в суд, звинувативши останню в використанні напрацювань Waymo в безпілотних таксі Uber. Waymo вимагає встановити незалежне стеження за процесом створення в Uber автомобілів з системою автономного водіння, а Uber зі свого боку, ці вимоги відкидає.

Винуватцем конфлікту між двома великими компаніями став колишній співробітник Waymo інженер Ентоні Левандовскі, про що заявлено в позовній заяві Waymo до суду. Цей пан перед тим, як покинути компанію, скопіював собі близько 10 Гбайт секретної інформації і потім, як запевняють в Waymo, передав її конкуренту – Uber.

А поки противники «ламають списи», Ентоні Левандовскі, який, до слова, зараз не працює ні в Uber, ні в Waymo, разом з послідовниками заснував релігійний рух «Шлях майбутнього», покликаний поліпшити людське суспільство. Його мета – створити «бога» на основі штучного інтелекту, і поклонятися йому.

Фото – Waymo

Напишіть відгук

Scroll to top