Вся правда про керамічне покриття кузова


Вся правда про керамічне покриття кузова

Захисне керамічне покриття: що воно робить, а що − ні. Чи варто наносити його на свою автівку? Чим кераміка краща чи гірша від інших методів захисту кузова? 

Що таке кераміка?

Керамічне покриття або як його ще називають “нанокерамічне покриття” − це рідкий полімер, який наноситься вручну на поверхню кузова автомобіля.

Поширені торгові марки − Opti-Coat Pro, C.Quartz та Ceramic Pro. “Кераміка” хімічно взаємодіє з заводським лакофарбовим покриттям, створюючи над ним захисний шар. 

Цей метод можна поєднувати з нанесенням вінілових та інших плівок, аерографією та іншими.

Кераміку можна вважати альтернативою поліруванню кузова воском преміумкласу. На відміну від воску, вона служить довше та захищає краще.

Вона утворює зв’язок з лакофарбовим покриттям, тому не зношується за декілька місяців. 

Що може кераміка?

Вона створює додатковий захист для лакофарбового покриття. Допомагає зберегти бездоганний зовнішній вигляд автівки на довгий час.

Навіть після декількох років експлуатації машина буде виглядати, як нова. Якщо ви завчасно нанесли на її кузова шар керамічного покриття. 

Кераміка добре захищає від хімічних плям та атмосферних явищ. На дорозі часто трапляються агресивні хімічні речовини. Наприклад, це можуть бути реагенти, які комунальники використовують для боротьби з ожеледицею.

Керамічне покриття кузова полегшує процес миття. Бруд не прилипає так міцно та легко збивається струменем води на автомийці.

Нанісши один раз кераміку, ви у майбутньому позбудетесь багатьох проблем. Наприклад, до неї не так сильно, як до фарби, пристає бітум. 

А ще захисне покриття надає кузову особливий блиск. Це добре помітно у сонячну погоду. Машина виглядає так, ніби її добряче наполірували дорогим воском. 

Що не може кераміка

Звичайно, ідеальних рішень не існує. У керамічних покриттів теж є багато недоліків. Вони не здатні розв’язати всі проблеми з кузовом одночасно.

Наприклад, кераміка не позбавить вашу автівку від подряпин, сколів фарби чи вм’ятин. Ці недоліки потрібно ліквідовувати ще до нанесення захисного покриття, виконуючи звичайний кузовний ремонт. 

Керамічне покриття також не здатне захистити від корозії ті ділянки, які вже позбавлені лакофарбового покриття. Вам слід стежити за появою пошкоджень на деталях кузова. Й одразу їх ліквідовувати.

Якщо метал на кузові оголиться, одразу запуститься процес корозії. Вже після того, як ви зачистите, заґрунтуєте та пофарбуєте ушкоджену ділянку, на неї можна нанести керамічне захисне покриття. 

Кераміка добре захищає від прилипання бруду, але вона не позбавляє вас від потреби їздити на автомийку. Машину все одно потрібно мити під струменем води за допомогою спеціалізованих миючих засобів. 

Так варто чи ні

Якщо ви хочете зберегти бездоганний вигляд кузова вашої автівки − то так. Вам однозначно варто нанести керамічне захисне покриття. Або обрати інший метод захисту.

Автовиробники проєктують машини таким чином, щоб вони прослужили власнику п’ять років. Що буде з автівкою після закінчення цього терміну, їх вже не хвилює. Інакше – хто буде купувати нові моделі…

Джерело – https://urban.kh.ua/services/remont-kuzova-avto/Останні публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.