Архіви

В Євросоюзі не заставлятимуть автовиробників випускати електромобілі

Європейська комісія не має наміру забов’язувати автовиробників виробляти електромобілі, заявила речниця Єврокомісії. Коментар від установи пролунав після публікації видання Handelsblatt. Журналісти повідомили, що ЄК нібито пропонує встановити з 2025 року конкретну частку моделей з низьким або нульовим рівнем викидів для автокомпаній, повідомляє Deutsche Welle з посиланням на агенцію dpa.

2017 Renault ZOE. Зарядка

Обговорення ймовірних квот на електрокари відбулося через фрагмент пропозиції ЄК. Чиновники працюють над реформуванням норм викидів шкідливих газів легковими автомобілями.

Ці зміни мали б бути запроваджені за 3-4 роки. Одна з пропозицій передбачала “спеціальні цільові показники випуску автомобілів із низьким або нульовим рівним викидів”.

У Єврокомісії пояснили, що мова йде лише про цільові показники, які не треба плутати з ов’язковими квотами. ЄК наразі шукає можливості сприяти використанню енергії з низьким рівнем викидів в транспортному секторі. Утім, це не означає, що електромобілі отримають переваги у порівнянні з іншими технологіями.

Минулого тижня міністерка економіки ФРН Бріґітте Цюпріс (Brigitte Zypries) висловилася проти встановлення жорсткої дати щодо відмови її країни від двигунів внутрішнього згоряння. Вона також скептично поставилася до ідеї вивести на дороги Німеччини до 2020 року 1 мільйон електромобілів.

Нагадаємо, що найбільша частка електромобілів у загальному обсягу продажів легкових автівок зафіксована в Норвегії – 35%. Найбільше електрокарів продається у Франції, а найбільш популярною моделлю з електричним двигуном у Європі є Renault ZOE.

Фото – BMW, Renault

Залишити коментар

Scroll to top