В Україні зупинено випуск автомобілів Lanos

Запорізький автомобілебудівний завод припинив виробництво моделі Lanos. Тепер підприємство буде випускати тільки малі комерційні автомобілі.

Колись популярний в Україні автомобіль не витримує конкуренції з уживаними іномарками, які масово завозять в країну. Безконтрольне ввезення авто на “евроблях” і несплата ними податків (при тому, що в вартість автомобіля, виробленого всередині країни, закладено до 34% податків) негативно впливає на авторинок і економіку в цілому, вважає глава корпорації “УкрАвто” Таріел Васадзе.

Він виступає за лібералізацію податкового законодавства в сфері автомобільного виробництва і банківської системи, прийняття дружніх інвестиційних законів, створення вільних економічних зон, що дозволить українським виробникам вийти з кризи і стати конкурентоспроможними.

У минулому році ЗАЗ випустив півтори тисячі машин, і тільки третина з них – легкові. У 2017 році автомобілі майже не випускалися. Завод зазнає збитків і скорочує штат співробітників – залишилося до 1,2 тис. працівників на сьогодні. Виживає за рахунок виробництва машинокомплектів для Єгипту і запчастин для модельного ряду ЗАЗ.

Джерело: AUTO-Consulting

Фото – ЗАЗ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *