Архіви

В Україні можуть збільшити акцизний збір на зріджений автогаз

Власників автомобілів з ГБО чекає неприємний сюрприз: автогаз може подорожчати через підвищення ставки акцизного податку з сьогоднішніх 52 €/1000 л до пропонованих НАУ (Нафтогазовою Асоціацією України) 107 €/1000 л.

Дане питання порушувалося ще в 2016 році, підвищення було закладено до Програми розвитку НАУ на поточний рік. Серед названих причин збільшення акцизного збору – відсутність легальної інфраструктури та врегулювання використання газобалонного обладнання на автомобілях.

Криза в галузі пов’язана і з залежністю від російського автогазу (70% всього ринку). Нормального адміністрування податків і зборів на газових заправках немає, зате процвітає нелегальний ринок, йому належить третина.

Представники НАУ переважною більшістю проголосували за підвищення ставки акцизного збору на скраплений автогаз. В асоціації запевняють, що таке рішення не матиме негативних наслідків для галузі і стабілізує газовий ринок, він буде зростати щорічно на 5-7 відсотків.

Однак не всі експерти настільки оптимістичні. Директор GT Group Владислав Коляжний, наприклад, упевнений, що збільшення податків не обгрунтовано, ризики не аналізувалися, обговорення з експертами не проводилося.

Якщо введуть нові акцизні ставки, 1 л зрідженого газу на АЗС подорожчає на 2 грн, і очікуваний ефект буде зворотним: з’явиться безліч тіньових заправок – конкурентів легальним газовим заправним станціям.

Джерело: AutoDriving.net

Фото – Alvimann

Напишіть відгук

Scroll to top