Архіви

В Україні збираються налагодити облік авто з іноземними номерами

У Верховній Раді України зареєстрований законопроект №6626 про розширення повноважень Національної поліції в сфері дорожнього руху, який торкнеться в тому числі і автомобілів іноземної реєстрації, пише AUTO-Cоnsulting.

Про можливість легалізації таких авто багато говорилося, але виразний закон досі не прийнятий. Однак тепер хоча б прояснюється, як парламентарії пропонують вести облік авто з іноземними номерами і контролювати їхнє перебування на території України.

Автівка з іноземними номерами

Автори згаданого законопроекту в пояснювальній записці пропонують розширити список місць, де поліція зобов’язана забезпечувати громадську безпеку і порядок.

Крім звичайних публічних місць (вулиці, площі, парки, стадіони, вокзали, порти) автомобільні поліцейські патрулі повинні будуть стежити за порядком на міських дорогах і автомагістралях.

Наступний пункт проекту закону спрямований на те, щоб упорядкувати первинний облік авто з іноземною реєстрацією. А саме запропоновано створити поліцейську базу даних цих транспортних засобів, які тимчасово перебувають на території України.

Такий банк даних буде заснований як на вже наявній інформації, так і тій, що надходить. Це дозволить, на думку авторів закону, здійснювати державний контроль в Україні автомобілів на закордонній реєстрації і якось упорядкувати той хаос, який зараз має місце в цьому питанні.

Сама процедура обліку ще не визначена. Цілком ймовірно, що транспортні засоби з іноземними номерами будуть автоматично фіксуватися під час в’їзду на українську митну територію.

Про обов’язкову перереєстрацію на номерні знаки України в законопроекті не йдеться.

Фото – Opel

Напишіть відгук

Scroll to top