Україна увійшла до п’ятірки країн з найгіршими автодорогами

Україна увійшла до п’ятірки країн з найгіршими автодорогами

З початку поточного року служби автомобільних доріг України ліквідували ями на 300 тис. кв. метрів дорожнього покриття, забезпечивши проїзд на 3,5 тис. км доріг, повідомляє Укравтодор.

10 березня глава відомства пан Славомір Новак на відеоконференції з керівниками обласних автодорожніх служб поговорив про ліквідацію ямковості. Він оцінив темпи і стан проведення робіт по ремонту автодоріг в регіонах. Після закінчення зимового періоду ця тема знову набула гострої актуальності.

Обласним представництвам були поставлені завдання, які підлягають терміновому виконанню. Також були визначені лідери і аутсайдери серед областей за темпами дорожньо-ремонтних заходів.

Виявилося, що єдиний регіон, де ремонтні роботи з латання дорожніх дірок виконуються за графіком і в заявленому обсязі – це Сумщина. А ось робота авторемонтних служб в таких областях, як Волинська, Донецька, Запорізька, Луганська, Одеська та Хмельницька визнана незадовільною.

Славомир Новак днями без попередження проінспектував два облавтодору і пригрозив іншим, пообіцявши застосувати адміністративні покарання до недбайливих підлеглих, а свої спонтанні перевірки зробити нормою. Глава Укравтодору зажадав, щоб до травневих свят основний обсяг ямкових ремонтів був виконаний, а до початку літа був забезпечений належний проїзд на 30 тис. км українських автомобільних доріг.

За оцінкою експертів 95% автодоріг України не відповідають нормативам. Обсяг ямковості навесні 2017 рік досяг 12200 тис. кв.м дорожнього покриття. З них 4600 тис. кв.м – на трасах державного значення і 7600 тис. кв.м – на місцевих дорогах. При такій великій кількості ям цифра в 300 тис. кв.м відремонтованого дорожнього покриття здається більш, ніж скромною.

Згідно з рейтингом Всесвітнього економічного форуму (міжнародна організація), складеним восени 2016 року, Україна посіла 134-е місце з 138-й за якістю автомобільних доріг. Таким чином, країна опинилася на п’ятому місці в п’ятірці країн світу з найгіршим дорожнім покриттям, поступившись тільки Мадагаскару, Республіці Конго, Парагваю і Мавританії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *