Статті та обзори

У викрадачів автомобілів з’явився помічник – кодграббер

У наш час способи викрадення транспортних засобів стали більш витонченими і технологічними. Зокрема, в арсеналі автомобільних злодіїв з’явився пристрій “кодграббер”, який, до того ж, можна без проблем замовити в Інтернеті, пише AUTO-Cоnsulting.

Так, став відомий випадок продажу кодграббера поліцейськими за 27 тис. гривень. За допомогою такого приладу можна відкрити двері автомобіля, викрасти його або викрасти речі з салону. Коли автівку замикають і ставлять на сигналізацію, кодграббер зчитує код, і після в автомобіль можна буде проникнути безшумно.

Салон сучасного смарт-автомобілю

Парадокс у тому, що чим більше в транспортному засобі електронних пристроїв, тим воно вразливіше з точки зору електронної безпеки. Якщо в ньому є підключення до Мережі, то проникнення для хакера буде не важким. Тепер, коли безпілотні автомобілі поступово стають реальністю, питання кіберзахисту набуває особливої ​​актуальності.

У 2011 році команда дослідників зламала систему управління автомобіля за допомогою Bluetooth і системи мультимедіа. Вони використовували записаний на звичайний диск аудіофайл з шкідливим шифром. Роком пізніше інші умільці зламали систему управління гібрида Toyota Prius і пікапа Ford. Вони підключили ноутбук в діагностичний порт автівки та перехопили управління кермом, педаллю газу і гальмами. Були й інші подібні випадки.

Коли з’являться безпілотники, водій стане пасивним учасником руху і за суттю не знатиме, що відбувається з його автомобілем. Компанія Volvo вже побачила загрозу в брелоках і традиційних ключах і збирається “доручити” їх роль смартфону. Звідки завгодно автовласник зможе, відіславши QR-код, дати доступ до свого транспортного засобу кому захоче.

А як бути із захистом? Вже схаменувся уряд Великої Британії, видавши розпорядження інженерам-розробникам інтелектуальних автомобілів посилити їх кіберзахист і уберегти від хакерів. Крім того, там мають намір створити нову структуру страхування робо- та електромобілів на випадок, якщо кіберзахист виявиться неефективним.

Так що, смарт-автомобілі – це добре, але вони, як і комп’ютери, можуть підчепити вірус в Інтернеті. Разом з розумними автівками з’являться і розумні шкідливі автовіруси, з якими доведеться боротися.

Фото – Volvo

Leave a Reply

Scroll to top