Архіви

У Швеції з’явилася перша електродорога з пристроєм для підзарядки електрокарів на ходу

Електромобілі в Швеції зможуть заряджатися на ходу від дорожнього полотна. Перша така електрифікована дорога відкрита до доступу між Стокгольмом і аеропортом Стокгольм-Арланда. Її протяжність – два кілометри.

Дорога побудована фірмою eRoadArlanda. Вона розділена на секції по 50 метрів кожна, в які інтегровані контактні рейки. За допомогою рухомого приймача струму, вмонтованого в нижній частині автомобіля, відбувається підключення до джерела заряду.

Рейки живляться автоматично під час знаходження над ними автівки. Таке зарядження є платним. Система робить розрахунок споживання енергії окремим автомобілем, і плату спишуть з рахунку автовласника.

1 км електродорогі коштує 1 млн еврo. Підраховано, що це дешевше в 50 разів, ніж запуск, наприклад, трамвайної лінії. При цьому шкідливі викиди можуть бути скорочені на 90%.

Такі дороги є частиною стратегії уряду Швеції щодо зменшення кількості авто з двигунами внутрішнього згоряння на 70% до 2030 року.

Нагадаємо, що в 2014-му компанія BMW презентувала систему Light and Charge – вуличні ліхтарі зі станціями зарядки електромобілів.

Джерело: the Guardian

Залишити коментар

Scroll to top