Статті та обзори

У Німеччині відкрита “Фабрика погоди” Ford

Фахівці новітньої «Фабрики погоди» Ford відтепер проводитимуть тестування автомобілів у найбільш екстремальних погодних умовах усіх куточків світу. В інноваційному дослідницькому центрі марки будуть моделюватися погодні умови на висотах, що перевищують висоту Монблану – найвищого піку Альп, швидкості автомобіля і вітру до 250 км/г, а також снігопад, сліпуче сонце і зливу.
Фабрика погоди Ford

Фабрика погоди Ford

Підприємство вартістю не один мільйон євро, що здатне перетворити низинний Кельн на найвищу точку Західної Європи одним натисканням кнопки, стане провідним дослідницьким центром для тестування автомобілів. Центр, у якому вперше будуть змодельовані умови на висоті 5200 метрів, також відтворить екстремальні температури, від -40 °C – середньої зимової температури східного Сибіру – до +55 °C, що всього на 1,7 градуса нижче від найвищої зафіксованої у світі температури повітря, і вологість 95%.

Фахівці центру, який має запрацювати на повну силу до кінця наступного року, зможуть тестувати до дев’яти автомобілів одночасно за такими параметрами, як зручність, безпека і експлуатаційні якості, зокрема електричні характеристики, гальмування, кондиціювання повітря і вантажопідйомність.

Центр розміром, як футбольне поле, займатиме територію площею 5500 кв. метрів. Окрім того, центр матиме два аеродинамічних тунелі, лабораторію для відтворення високогірних умов, а також чотири зали з контрольованою температурою, у трьох з яких проводитимуться випробування на вплив високої вологості.

На Фабриці проводитимуться випробування розширеної лінійки автівок представницького класу і спорткарів Ford, до якої входять такі визнані моделі, як Focus RS, Focus ST і Ford Mustang, в умовах екстремальної швидкості вітру. Крім того, тут проходитимуть тестування всіх передньоприводних, задньоприводних і повноприводних моделей.

Джо Бакай (Joe Bakaj), віце-президент відділу розробки продукції компанії Ford of Europe.

Наш дослідницький центр вперше в галузі відтворить погодні умови на великих висотах і сильний снігопад. З такими можливостями Ford зможе продовжити розробку своїх кращих флагманських автівок. Завдяки цим передовим технологіям компанія одержить змогу ефективно моделювати і багаторазово відтворювати найбільш екстремальні умови довкілля з усіх куточків світу.

Окрім майбутнього дослідницького центру в бельгійському місті Ломмель діє випробний полігон Ford, що має спеціальний випробний трек з найгіршими дорожніми поверхнями, ділянки з бічним вітром, водяними і грязьовими ваннами. Автомобілі Ford проходять регулярні випробування на витривалість у реальних умовах, долаючи не менше 5,5 млн. км у екстремальних умовах пустелі Мохаве (США), Полярного кола та високогірної альпійської дороги Гроссглокнер (Австрія).

Джерело: «ТОВ Віннер Імпортс Україна, Лтд», офіційний імпортер Форд в Україні.

Напишіть відгук

Scroll to top