У Німеччині сказали «ні» дизельним автомобілям, а в Україні відзначений рекордний попит на них

У Німеччині судом дозволено містам вводити повну або часткову заборону на використання на їх території автомобілів з дизельними двигунами, які викидають в повітря шкідливий для здоров’я оксид азоту більше інших агрегатів.

Влада 28 великих німецьких міст – Штутгарта, Дюссельдорфа, Гамбурга, Мюнхена та інших – оголосила про заборону в’їзду в їх центральну частину всіх транспортних засобів, у яких екологічний стандарт нижче Євро-5, а таких близько 10 млн.

Батьківщина дизельного двигуна першою від нього відмовляється. Поступово з доріг Німеччини приберуть автііки нижче стандарту Євро-4, а потім і Євро-5. Легальними залишаться тільки автомобілі з дизельними моторами останнього екологічного стандарту – 6-го, таких в Німеччині 2,7 млн.

Але це лише тимчасовий захід. Муніципалітети налаштувалися на повну заборону в’їзду в міста автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння. Автовиробникам доведеться інвестувати в розробку безпечних дизелів або шукати їм ефективну і недорогу заміну, нам чим автоконцерни і працюють.

А в цей час в Україні продажі нових дизельних авто за 4 місяці цього року перевищили 11 тис. одиниць і склали рекордну частку в 43%. За цим показником країна наздогнала Європу. Примітно, що попит на такі автомобілі стабільно збільшується в Україні останні 15 років.

У 2004 році їх частка не перевищувала 1%, 10 років тому їм належало близько 6% ринку, а 5 років тому почався активний ріст продажів: 20% в 2013-му, 36% в 2015-му і 43% в 2018 році.

Причини інтересу українців до автівок з дизельними двигунами криється в їх економічності та доступнішій ціні. У цьому році на попит вплинула приваблива вартість «дізельгейтних» Audi і Volkswagen.

При цьому у Audi найвища частка продажів дизелів в Україні – 92,5%, у VW – 72%. Добре продаються дизельні Renault (86%) і Mercedes-Benz (69%). Найпопулярнішими дизельними моделями на українському ринку стали Volkswagen Golf, Audi A3, Renault Duster, Renault Logan і Nissan X-Trail.

За матеріалами AUTO-Consulting

На фото: 2017 Volkswagen Golf R

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *