Авторинок

У міністерстві інфраструктури України знайшли спосіб здешевлення електромобілів

Міністерство інфраструктури України підготувало 15-річний план-стратегію розвитку ринку електромобілів України. Його планують подати до Верховної Ради у вигляді законопроекту для узгодження і подальшого прийняття. Ним передбачено механізм податкової знижки для стимулювання населення до придбання електрокарів.

Про це розповів начальник департаменту цифрової інфраструктури Олександр Озеран на виставці PLUG-IN UKRAINE. Міністерство пропонує скасувати відрахування в пенсійний фонд України при реєстрації електромобілів і ввести податкову знижку.

Мається на увазі, що клієнт платить повну вартість автівки, але 18% від неї компенсує податкова. 5% збір при реєстрації також хочуть скасувати. В сумі здешевлення складе 23%.

Якщо закон про скасування ПДВ і акцизного збору при імпорті електрокарів буде продовжений (зараз діє до кінця поточного року), то автомобілі на електротязі фактично будуть коштувати в Україні на 40% менше своєї початкової ціни.

Скасування ПДВ та акцизу для електрокарів вже принесло перші позитивні результати: 793 електромобіля було зареєстровано в січні 2018 року на тлі 2,5 тисяч, зареєстрованих за весь минулий рік.

Джерело: AUTO-Consulting

Фото: 2017 Renault Zoe

Завантаження...

Напишіть відгук

Scroll to top