Статті та обзори

Toyota Corolla – наймасовіша модель в світі

Toyota Corolla з повним правом можна вважати наймасовішою моделлю в світі: майже півстоліття у виробництві, одинадцять поколінь, 150 ринків світу. Ще два року тому була зібрана 40-мільйонна «Королла». Сьогодні загальний обсяг виробництва моделі вже наближається до 45 мільйонів одиниць. Для порівняння, надпопулярний Volkswagen Beetle розійшовся тиражем близько 20 мільйонів екземплярів.

Все це говорить про те, що автомобіль японцям дійсно вдався.

1966 Toyota Corolla. Фото - D.Bellwood

1966 Toyota Corolla (перше покоління). Фото – D.Bellwood

Все розпочалося у 1966 році, коли в продаж надійшла Toyota Corolla першого покоління. У той період японська економіка переживала бурхливий ріст, тому масовий, надійний і доступний автомобіль на ринку був просто необхідний. Цю потребу прекрасно відчули в компанії Toyota і не помилилися.

Всього за перші три роки на конвеєрі обсяг продажів Toyota Corolla виріс з 480 тисяч автомобілів до 1,1 мільйона одиниць. За два роки після старту продаж модель почали поставляти на експорт, а її виробництво було організовано в Австралії та Малайзії.

Сьогодні Toyota Corolla збирають на 15 заводах автовиробника, розташованих в різних куточках планети. На цю модель припадає 20% всіх продажів автомобілів Toyota за весь час існування компанії, тобто за 76 років.

В останнє десятиліття щороку в світі купуються близько одного мільйона Toyota Corolla.

З огляду на рівень оснащення і безпеки, використання найсучасніших технологій, комфорт і динамічність моделі, «Короллу» можна вважати одним з кращих масових автомобілів сучасності.

Напишіть відгук

Scroll to top