Архіви

Термін служби українських відремонтованих доріг збільшать вдвічі, – міністр

В Україні активно ведуться дорожньо-ремонтні роботи, проте коштів на них катастрофічно не вистачає. У цьому році заплановано відновити 3000 км автомобільних доріг, у яких гарантійний термін служби буде збільшений з п’яти до десяти років, повідомив Володимир Омелян, міністр інфраструктури, в ефірі телеканалу “112 Україна”.

У всіх доріг, які в цьому році будують в Україні, є п’ятирічна гарантія, пояснив міністр. Однак уряд має намір перейти на більш тривалий гарантійний термін – десять років. З цією метою в країні буде впроваджена незалежна система моніторингу якості FIDIC.

Траса

Ті три тисячі кілометрів капітально відремонтованих доріг з гарантією від 5 до 10 років – “крапля в морі”, менше 2% від всієї дорожньої мережі, але з чогось треба починати.

На 2018 рік на дорожньо-будівельні цілі заплановано 30 млрд гривень з Дорожнього фонду. Їх недостатньо для повноцінного результату, реальна потреба для відновлення значущих дорожніх артерій – не менш ніж 100 млрд гривень. Із запланованих на поточний рік 30-35 млрд коштів у наявності є трохи більше 16 млрд.

Міністр розповів, що в 2017 році був проведений моніторинг автошляхів, які ремонтували з 2015-2016 роках, дефекти виявили і виставили претензії підрядникам. Майже всі з них були усунені. Компанії погодилися з дефектними актами і за свій рахунок здійснили ремонт проблемних ділянок.

Нагадаємо, що навесні 2017 року голова уряду України Володимир Гройсман заявив, що в Україні 95% доріг знаходяться у жахливому стані.

Фото – Alvimann

Напишіть відгук

Scroll to top