Ford працює над технологією автоматичного паркування


Пошук місця для паркування може бути непростим завданням, а коли місце буде знайдено, може виникнути проблема з потраплянням у салон. Яке рішення? Технологія автоматичного паркування. Саме над нею сьогодні працюють інженери Ford Motor Company.

В рамках співпраці з Німецькою асоціацією автомобільної промисловості Ford уклав партнерські відносини з постачальниками інфраструктури та технологічними компаніями, включаючи Bosch, щоб продемонструвати потенціал підключеного до Інтернету автомобіля для зв’язку з інфраструктурою автостоянки. Машина зможе не тільки знайти місце, але й, власне, припаркуватися. Автоматична парковка дозволяє водіям використовувати додаток, щоб відправити автомобіль у режим автоматичного паркування – і все це зовні автомобіля.

Система, яка в даний час знаходиться на стадії дослідження і демонстрації, знімає стрес під час паркування. Ford демонструє технологію автоматичного паркування на виставці IAA-2021 в Мюнхені.

В Європі стандартне паркувальне місце становить 2,44 на 4,88 метра. Але хоча автомобілі з роками ставали все більше, багато паркувальних місць залишилися зі старими розмірами. Автоматична парковка автомобілів може дозволити припаркувати на автостоянці на 20% більше транспортних засобів, причому без ризику пошкодження в результаті занадто близької один до одного парковки інших транспортних засобів або відкриття дверей пасажирами.

Як це працює?

За допомогою системи автоматичного паркування сенсорна технологія, встановлена на автостоянці, бере на себе керування автомобілем і керує всім рухом всередині паркувальної зони. Це здійснюється за допомогою зв’язку між автомобілем та інфраструктурою.

Датчики розпізнають машину і визначають її місцезнаходження, щоб спрямовувати при паркуванні. Якщо інфраструктура виявляє щось на шляху транспортного засобу, наприклад пішохода, транспортний засіб або небезпеку, вона негайно зупиняє транспортний засіб. Після прибуття на автостоянку водій залишає автомобіль у позначеному місці і за допомогою програми FordPass запускає автоматичне ведення до безкоштовного парковочному місця.

Коли автомобіль припаркований, він також може стати місцем видачі особистих посилок, коли компанії-постачальники отримуватимуть доступ до транспортного засобу, щоб залишити посилки в багажнику. У майбутньому можуть бути розроблені додаткові послуги, які будуть пропонувати клієнтам більше зручності і переваг.

Водії використовують додаток FordPass, щоб доставити автомобіль в позначену зону, що прискорює процес посадки і дозволяє водієві та пасажирам з комфортом сісти в салон. Це позбавляє від довгих прогулянок по великим автостоянкам або від потенційних проблем, пов’язаних зі спробами лише тільки знайти свій автомобіль.

Рішення можна розгорнути, встановивши датчики на існуючих автостоянках або з вбудованою інфраструктурою, запланованою при будівництві нових паркінгів. Це дозволяє оптимізувати їх структуру для максимальної місткості.

Автоматичні парковки підходять для вже існуючих транспортних засобів з автоматичною коробкою передач, електронним контролем стійкості, електричним стоянковим гальмом і підсилювачем рульового управління. Все, що додатково потрібно транспортному засобу, – це інтелектуальний пристрій зв’язку для автоматизованої парковки.

Джерело: Ford of EuropeОстанні публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.