Сучасні бензинові турбодвигуни небезпечніші за старі дизелі


Сучасні бензинові турбодвигуни небезпечніші за старі дизелі

Вчені науково-дослідницького інститу Empa протестували автомобілі, які сьогодні виробляються, і дійшли висновку, що сучасні бензинові двигуни з прямим уприскуванням продукують більше небезпечних викидів, ніж старі дизельні мотори.

Дослідження Empa, швейцарської федеральної лабораторії матеріалознавства та технологій,  зруйнувало міф, що сучасні бензинові двигуни викидають в атмосферу менше частинок сажі, ніж дизельні. Більш того, вони виявилися бруднішими за дизельні агрегати, що вироблялися 15 років тому.

Сам принцип роботи сучасних бензинових турбодвигунів є, так би мовити, неекологічним. Щоб відповідати жорстким нормативам з економічності, впорскування палива в бензинових моторах з турбонаддувом відбувається під величезним тиском прямо у циліндри.

Тобто, відсутній процес змішування палива з повітрям у впускному каналі. В результаті місцями деякі частинки бензину не встигають згоряти повністю через нестачу кисню. Так виникає хмара наддрібних частинок сажі, які і викидаються в атмосферу.

Сучасні сажові фільтри можуть справлятися з викидом таких частинок розміром до 2,5 мікрон. Але поки такі фільтри встановлюються тільки в дизельних автівки. Втім,  ситуація може змінитися з 1 вересня 2019 року, коли всі випущені автомобілі будуть зобов’язані відповідати суворішим європейським вимогам до класу викидів (Euro 6d-Temp).

Поки ж бензинові двигуни з прямим уприскуванням, як доведено, залишаються більш небезпечними з точки зору викидів дрібних твердих частинок, ніж дизельні.

Сажові частинки автомобільних вихлопів неймовірно небезпечні для здоров’я людини, навіть більше, ніж активне куріння. Згаданий наддрібний пил є потужним канцерогеном, що особливо згубний, оскільки не фільтрується легкими і бронхами, а прямо потрапляє в кровотік.

Джерело: АвтоцентрОстанні публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.