Skoda шукає шляхи розширення виробництва через зростаючий купівельний попит

Volkswagen Group шукає шляхи збільшення обсягів виробництва Skoda через зріст купівельного попиту на автомобілі цієї чеської марки. Подумують і про будівництво заводу за межами Чехії.

Успішні моделі Kodiaq і Karoq посилили позиції бренду в сегменті SUV. До 2020 року заплановано випуск 19 нових моделей.

Спроба наростити виробництво в Млада Болеславі поки не знайшла підтримку у профспілок, які виступають проти продовження робочого тижня до суботи. Якщо вдасться домовитися, до обсяги випуску на заводі в Чехії можна буде збільшити до 83 тисяч на рік, найнявши додатково три тисячі робітників.

У минулому році Skoda обійшла за прибутком Audi і BMW, продавши 1,2 млн авто. За останні 5 років збут бренду виріс на третину завдяки китайському і європейському ринкам. В останні роки компанія збільшила виробництво в РФ, Індії, Китаї. До 2025 географію продажів хочуть розширити до 120 країн (зараз їх 100).

Керівництво стоїть перед дилемою: чи використовувати вільні потужності в рамках VW Group або інвестувати в будівництво нового заводу не в Чехії. Поки не ясно, на якому з підприємств Volkswagen Group можна збирати моделі Skoda.

На тлі витратного дизельного скандалу швидше варто очікувати, що будуть задіяні недовикористовувані потужності, ніж прийнято рішення про будівництво нового заводу. До того ж у фінансовий план автоконцерну входить скорочення капітальних витрат і витрат на R&D (дослідження і дизайн) до 2020 року.

Джерело: Reuters

На фото: Skoda Kodiaq

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *