Складено рейтинг екологічної безпеки бензинових і дизельних автівок

Volkswagen Golf Variant
Некомерційна організація ICCT (The International Council on Clean Transportaion) опублікувала результати дослідження автомобільних викидів в реальних дорожніх умовах – так званий TRUE (істинний) рейтинг.

Мета ініціативи – надати правдиві дані про викиди автотранспорту, отримані не в лабораторних умовах, на підставі яких автовиробники видають свої сертифікати відповідності, а в реальному світі, підвищити обізнаність населення про справжні масштаби викидів шкідливого для здоров’я оксиду азоту (NOx) в атмосферу.

Дослідники перевірили кілька тисяч автомобілів різних марок стандартів від Євро-3 до Євро-6 в різних умовах експлуатації і при різних стилях водіння. Для наочності використані символи зеленого, жовтого і червоного кольору (див. малюнок), які позначають відповідно хороший, помірний і поганий показник викидів NOx.

Триколірний TRUE-рейтинг був розроблений в допомогу потенційним покупцям або владі міст як простий інструмент для визначення екологічної чистоти транспортних засобів.

Автомобілі згрупували за типом палива і євростандартом. Від Євро-3 до Євро-5 все дизельні автівки отримали червоний TRUE-рейтинг (високий рівень викидів). Для автомобілів Євро-6 приблизно кожен 10 дизель має жовтий колір (помірні викиди).

На відміну від дизельних транспортних засобів, показники бензинових автомобілів поліпшуються з кожним наступним стандартом викидів. Тільки 3% бензинових автівок Euro-3 отримали зелений TRUE-рейтинг (низький рівень викидів), проте майже дві третини бензинових автомобілів стандарту Euro-6 зелені, і жоден з них не отримав червоний TRUE-рейтинг.

Нагадаємо, що в Європі продажі автомобілів з дизельними двигунами постійно знижуються з середини 2015 року, після того як з’ясувалося, що Volkswagen фальсифікував рівень викидів шкідливих речовин.

Дані ICCT підтверджують, що навіть автомобілі останнього Євро-6 стандарту на “важкому” паливі – не безпечні для навколишнього середовища.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *