Volkswagen Автовиробники

Скандал з Volkswagen: суд Німеччини зобов’язав автокомпанію виплатити компенсацію за дизельгейт

Рішення проти Volkswagen створює прецедент для тисяч подібних справ.

Вищий цивільний суд Німеччини в понеділок виніс рішення проти німецького автовиробника Volkswagen у першій справі в країні, порушеній власником автомобіля в зв’язку з шахрайством з перевіркою викидів, повідомляє Deutsche Welle.

Суд заявив, що люди, які придбали автомобіль VW, оснащений програмним забезпеченням, яке маніпулює результатами тестів на викиди, мають право на фінансову компенсацію. Вони можуть повернути автомобіль і отримати часткове фінансове відшкодування від автовиробника.

Згідно з рішенням суду, пробіг автомобіля буде врахований при розрахунку відшкодування.

Постанова відкриває можливість тисячам інших німецьких власників Volkswagen для вимоги компенсації.

Нагадаємо, що у вересні 2015 року Volkswagen зізнався Агентству з охорони навколишнього середовища США, що встановив певне програмне забезпечення на 11 мільйонів автомобілів по всьому світу. Це дозволило підтасовувати результати випробувань на викиди. Американські вчені виявили маніпуляцію.

Скандал, який отримав назву «Дизельгейт», призвів до кризи довіри для всієї автомобільної промисловості. Згодом, як з’ясувалося, подібні обхідні шляхи також використовували інші автокомпанії.

Щоб уникнути колективного позову, Volkswagen Group нещодавно погодилася відшкодувати збиток 235 тисячам автовласників в Німеччині. Компанія повинна сплатити до 830 мільйонів євро.

Раніше VW заплатив 25 мільярдів доларів (23 млрд євро) в США та інших країнах. До недавнього часу компанія не могла розрахуватися з німецькими автовласниками.

Залишити коментар

Scroll to top