Що таке ABS простими словами


Що таке ABS простими словами

Закони в деяких країнах вимагають використовувати антиблокувальну систему гальм (ABS) ось уже понад 10 років. Як вона працює?

Після ременів безпеки антиблокувальна система (ABS) є одним з найважливіших факторів безпеки дорожнього руху. Її зробили обов’язковою в 2004 році, але на деяких автомобілях цю систему стали встановлювати ще з 1960-х років.

Чому антиблокувальна система настільки важлива?

Єдиний контакт автомобіля з дорогою – чотири невеликих ділянки гумової шини. Якщо одна з них або всі втрачають зчеплення, автомобіль починає ковзати, і водій ризикує втратити керування. Є кілька причин, що викликають це, основна – важке гальмування.

В екстреному випадку недосвідчений водій інстинктивно натискає на педаль гальма, змушуючи автомобіль ковзати, виходити з-під контролю і довше зупинятися. Щоб протистояти таким ефектам, винайшли ABS.

Система автоматично запобігає блокуванню коліс при сильному гальмуванні, допомагає відновити ефективне гальмування і керування. В результаті водій може одночасно сповільнюватися і керувати, тим самим зберігаючи контроль над автомобілем і уникаючи нещасного випадку.

Як працює ABS?

Система ABS використовує датчики для контролю швидкості обертання кожного колеса. Якщо в міру того, як водій гальмує, система відчуває, що одне або кілька коліс раптово сповільнюються і ризикують забуксувати, вона автоматично відпускає гальмо, щоб колесо продовжувало повертатися, перш ніж сповільнить рух. Вона виконує цю операцію до 15 разів на секунду (дія, яку можна відчувати як імпульс в педалі гальма), щоб забезпечити або відновити ефективне гальмування і рульове керування.

Як дізнатися, чи працює ABS на вашому автомобілі?

Коли вона працює, це відчувається як пульсуючий рух крізь педаль гальма. У міру того, як системи стають складнішими, вони стають і менш помітними. При нормальному водінні вона рідко діє. Це частіше відбувається на мокрих, слизьких дорогах. Якщо є проблеми з системою, з’являється застережливий сигнал на приладовій панелі автомобіля.

Якщо ABS активується під час руху, індикатор миттєво спалахує, – це попередження про те, що шини втратили зчеплення, і система спрацювала. Індикатор гасне, як тільки тяга відновлена. Якщо він весь час горить, це може означати, що є збій в роботі ABS, і потрібно перевіритися на СТО.

Важко переоцінити кількість життів, які врятувала антиблокувальна система гальм.

Джерело: CarbuyerОстанні публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.