Дослідження Ford: опале листя не поступаютьсяся в слизькості снігу


Опале листя на дорозі може стати серйозною загрозою для водіїв. Інженери Ford знайшли спосіб дізнатися, наскільки небезпечне листя в порівнянні зі снігом.

Опале листя може стати серйозною загрозою для автомобілістів. Деякі вважають, що листя на дорозі не менш підступне, ніж сніг. Група інженерів Ford провела унікальний експеримент, щоб з’ясувати істину.

Щодо снігу, Ford накопичив вражаючі обсяги інформації під час зимових тестів в скандинавських країнах. Але досліджень на тему слизькості листя не проводилося жодного разу.

Команда інженерів Ford покрила листям випробувальний трек на полігоні компанії в Бельгії. Потім прокотили по досліджуваній поверхні спеціальним приладом, який визначає коефіцієнт ковзання покриття.

В ході випробувань було виявлено, що в деяких випадках листя не поступалося в слизькості снігу. Коефіцієнт тертя ковзання (слизькості) вимірюється в μ (мю). Чим більш слизькою є поверхня, тим нижче значення мю.

Під час експерименту найнижчі показники коефіцієнта тертя досягали значень 0,3-0,4 мю, що є типовими показниками для покритих снігом поверхонь.

Більшість людей знають, що потрібно знизити швидкість при русі по снігу. Але виявилося, листя можуть також становити небезпеку.

Джерело: Ford Останні публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.