Архіви

Renault випробовує нову технологію SCOOP на 1000 автомобілів Megan

Компанія Renault проводить випробування технології SCOOP – зв’язку автомобілів один з одним і інфраструктурою в реальних умовах. У тестах беруть участь 1000 автомобілів Renault Megan.

SCOOP – це експериментальний проект ЄС із запуску інтелектуальних транспортних систем, здатних до співпраці. Компанія Renault реалізує його за участю Міністерства комплексних екологічних перетворень Франції, регіональних органів влади, інфраструктурних операторів, університетів і науково-дослідних центрів.

Технологія SCOOP дозволить транспортним засобам «спілкуватися» між собою, обмінюватися інформацією про дорожній рух, аварії, попереджаючи один одного про небезпеку в реальному часі. SCOOP хочуть впровадити в майбутньому на безпілотних авто з мережевими можливостями.

Датчики і комп’ютери SCOOP збирають і аналізують дані про автомобілі (швидкість, кут повороту керма, погане зчеплення шин з дорогою через погоду, робота склоочисників, спрацьовування подушок безпеки та ін.).

Виявивши проблему, бортовий комп’ютер автоматично відправляє попередження іншим автомобілям, підключеним до платформи SCOOP, а також апаратам, які розташовані вздовж автомагістралей. У разі виявлення серйозного ДТП ці апарати повідомлять про нього в аварійні служби.

Бортовий комп’ютер використовує протокол бездротового зв’язку на базі інтелектуальної технології ITS G5 останнього покоління, вона працює на відстані до кілометра.

На етапі пілотного запуску проекту апарати будуть встановлені вздовж доріг на відрізку 2 тис. км в регіоні Іль-де-Франс, уздовж автомагістралі А4, в департаменті Ізер на сході Франції, на кільцевій дорозі Бордо і в Бретані.

Проект SCOOP був заснований у 2014 році і тепер перейшов до етапу активних випробувань на автомобілях Megane, що зійшли з конвеєра іспанського заводу Renault. Зараз французький автовиробник веде переговори з низкою компаній про те, щоб автомобілі Megane, що підтримують технологію SCOOP, стали частиною їх автопарків.

Джерело, фото – Renault. На фото: 2018 Renault Megane RS

Напишіть відгук

Scroll to top