Архіви

Renault демонструє в Женеві розумний безпілотний автомобіль для міських перевезень

На автосалоні в Женеві Renault демонструє концепт електричного безпілотного автомобіля для перевезення містом і околицями шести пасажирів одночасно.

Renault EZ-GO – перший з сімейства концепт-карів, які представлять протягом цього року. Такий транспортний засіб можна буде замовити через додаток в смартфоні або зі стаціонарної міської станції, що є частиною екосистеми «Розумне місто».

Він зможе працювати 24 години на добу 7 днів на тиждень і стане альтернативою іншому міському транспорту – метро і автобусам, доставляючи пасажирів від дверей до дверей або від / до станції.

Численні датчики EZ-GO взаємодіють з об’єктами міської інфраструктури та обмінюються інформацією з мережевими і віддаленими сервісами. Всі датчики, необхідні для автономного водіння (радари, лідари, ультразвук, камери), згруповані в знімну антену, розташовану на задньому спойлері даху. Вона автоматично розгортається під час запуску автівки.

Renault EZ-GO являє собою великий однооб’ємний транспортний засіб розміром 5,2 х 2,2 х 1,6 метра масою 1700 кг. Він оснащений повнокерованим шасі 4CONTROL для кращої маневреності, електромотором на задній вісі, який приводить до руху задні колеса, і батареями, розташованими під підлогою. EZ-GO розвівает швидкість до 50 км/год.

У Renault заявляють про четвертий рівень автономності з п’яти можливих, тобто присутність водія може знадобитися, для чого передбачено дистанційне керування. Посадка здійснюється через величезний портал в передній частині: верхня частина піднімається разом з дахом, нижня опускається на поверхню дороги, утворюючи пандус, по якому може проїхати інвалідна або дитяча коляска.

У салоні – сидіння на шість пасажирів, розташовані у формі U, доступ до Wi-Fi, спеціальні місця для багажу, великий екран, розташований перед дверима для обміну інформацією між Renault EZ-GO і пасажирами. Зокрема, на ньому відображаються дані про поїздку: час до прибуття, заплановані зупинки для виходу або посадки, а також інформація про туристичний об’єкт, що знаходиться неподалік. У минулому році технологія підключення до інфраструктури (V2X) була продемонстрована компанією на автономному прототипі моделі SYMBIOZ Demo.

Для смартфонів доступні індукційні зарядні пристрої. Скляний панорамний дах над пасажирами може автоматично затемнюватися, якщо зовнішній світ занадто яскравий. У Renault EZ-GO передбачена бездротова система зарядки акумуляторних батарей без втручання людини.

Джерело, фото – Renault

Leave a Reply

Scroll to top