Причини популярності ЗАЗ-1102 “Таврія”

ЗАЗ-1102 “Таврія” – це третє покоління малолітражних автомобілів Запорізького автозаводу. Передньопривідний трьохдверний хетчбек поставили на конвеєрне виробництво в 1988 році.

ЗАЗ-1102 “Таврія”. Фото – Jiří Erben

Динамічна та економічна машина швидко набирала популярність у населення, незважаючи на дуже низьку якість як комплектуючих, так і самої збірки. Та й салон “Таврії” комфортабельним можна назвати тільки з дуже великою часткою умовності.

Проте, обсяг продажів, всупереч численним рекламацій не знижувався, головним чином завдяки низькій ціні машини. Не в останню чергу затребуваності на ринку сприяла широка лінійка модифікацій: варіант для інвалідів, пікап, фургон, п’ятидверна версія тощо (всього близько чотирьох десятків виконань).

1,1-літровий бензиновий двигун, хоч і видавав всього 53 л.с., але для невеликого автомобіля, споряджена маса якого була менш 730 кг, цього було достатньо, щоб долати, щоправда, з великими труднощами позначку на спідометрі в 140 км/год.

Динаміка розгону до «сотні» – більше 16 секунд – ціла вічність. Проте витрата пального становила менше 6 літрів навіть при міському трафіку. До речі, це ще одна причина популярності “Таврії”.

На фото вгорі – ЗАЗ-1102 “Таврія”.

Автор – Andrew Butko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *