Поради та рекомендації для зимового водіння від Volkswagen


Поради та рекомендації для зимового водіння від Volkswagen

Фахівці Volkswagen розповіли, як підготувати свій автомобіль до керування автомобілем у снігову погоду. Тут ви знайдете поради та рекомендації для зимового водіння як їх бачить відомий бренд.

Водій-випробувач Volkswagen Бенджамін Лойхтер та головний інструктор з водіння Петер Бунке поділилися своїм досвідом керування автомобілем узимку – так би мовити, дали поради та рекомендації щодо розумної їзди та уникнення ризиків на дорозі у холодний сезон зі снігом.

ТОП 10 порад від Volkswagen

1. Перед тим, як вирушити в дорогу, видаліть лід і сніг з усіх стекол – лобового та інших, а також фар, даху, номерних знаків: весь сніг і лід, які можуть перешкоджати руху та огляду.

2. У снігових умовах використовуйте якісні зимові шини. Такі шини мають покращені характеристики на сніжно-льодових покриттях. Також важливо перевірити та встановити рекомендований тиск у шинах, оскільки при низьких температурах тиск у шинах може впасти.

3. Для кращої видимості використовуйте омиваючі рідини, склад яких добре працює в холодну погоду. Щоб видалити вологу з повітря в салоні та уникнути запотівання лобового скла, увімкніть обігрівач та кондиціонер.

4. Перевірте рівень охолоджуючої рідини.

5. При більшому навантаженні за умов низьких температур автомобільний акумулятор може швидше розряджатися, тому уважно стежте за рівнем заряду та майте під рукою зарядний пристрій.

6. Не варто починати рух відразу з високої швидкості або на високих оборотах при низьких температурах, а також після того, як довгий автомобіль знаходився на стоянці. Перші кілька кілометрів рухайтеся на нижчих швидкостях та обертах, щоб двигун автомобіля нормально прогрівся.

7. Взимку гальмівний шлях може збільшитися, тому рекомендується утриматися від використання круїз-контролю та забезпечити більшу, ніж зазвичай, відстань між вашим автомобілем та машиною попереду вас. Жодних різких прискорень, різких гальмування або агресивного кермового управління – тільки плавні та контрольовані дії!

8. Використовуйте режим ECO в автомобілях, де є функція вибору режимів керування, або Comfort у транспортних засобах оснащених системою динамічного керування шасі (DCC).

9. При заносі руліть у бік заносу, якщо автомобіль має надмірну повертаність, а задні колеса ковзають назовні від повороту. Розганяйтеся дуже обережно, якщо у автомобіля недостатня повертаність, і передні колеса ковзають назовні від повороту.

Для довідки

Повертаність – показник, який говорить про поведінку автомобіля в повороті. Повертаність буває недостатньою, надмірною та нейтральною.

Повертання залежить від умов їзди: наприклад, автомобіль може відчувати недостатню повертаність в одних поворотах і надмірну в інших, або недостатню при розгоні та надмірну при гальмуванні.

Якщо бічний вивід передніх коліс більше, ніж бічний відвід задніх, і кут повороту щодо центру мас зменшується, це називається недостатньою повертаністю (англ. understeering). У цьому випадку автомобіль розпрямляє траєкторію руху у повороті.

Якщо бічний відведення коліс задньої осі більше, ніж відведення коліс передньої осі, і кут повороту машини щодо центру мас збільшується, то це називається надмірною повертальністю (англ. oversteering). В цьому випадку у автомобіля зносить задню вісь, аж до розвороту.

Вікіпедія

10. Рухайтеся на нижчих швидкостях і оборотах на слизькій дорозі: це зменшить пробуксовку і ковзання коліс, і не доведеться зайвий раз задіяти системи допомоги водієві.Останні публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.