Архіви

Польща подала на ЗАЗ до суду і вимагає 250 мільйонів злотих компенсації

За невиконання інвестиційних зобов’язань Польща подала на ЗАЗ до суду і вимагає більше чверті мільярда злотих компенсації.

У 2005 році Запорізький автомобілебудівний завод (ЗАЗ) придбав контрольний пакет акцій -19,9% Фабрики легкових автомобілів (FSO) у Варшаві і гарантував збереження виробництва і робочих місць (2 200 на той момент), за повідомленням Польського радіо. Згідно з 5-річним інвестиційним планом українська компанія повинна була збільшити випуск продукції, зокрема ввести нову модель.

На момент зміни власника на фабриці був організований повний цикл виробництва Daewoo Lanos і Daewoo Matiz. Корпорація “УкрАвто” (власник ЗАЗ) безрезультатно намагалася залучити партнерів до участі у виробництві на FSO. Однак модель Chevrolet Aveo (Т250), що випускалася в альянсі з General Motors,  зняли з виробництва у 2011 році, а компанія General Motors покинула європейський ринок. Інший потенційний партнер – Chery передумав “підкорювати” ринки ЄС.

Тепер польська сторона, яка свого часу поповнила держскарбницю лише 100 злотими за пакет акцій фабрики-банкрута, намірилася через 12 років отримати пристойну компенсацію з української сторони.

Джерело: AUTO-Consulting

На фото вгорі – 2011 Chevrolet Aveo

Напишіть відгук

Scroll to top