Першу електричну вантажівку Tesla представлять 26 жовтня

26 жовтня 2017 року відбудеться прем’єра першої електричної вантажівки Tesla Semi від Tesla Motors. Про це в своєму Twitter написав глава компанії Ілоьн Маск, пообіцявши нереально захоплююче видовище.

Новинку представлять у місті Хоторні (Hawthorne) в Каліфорнії, США, де розташована дизайн-студія Tesla. Тоді ж відбудеться і перший тест-драйв.

Про плани створення першого вантажного електромобіля стало відомо з літа минулого року, коли виробник анонсував розробку, причому не тільки вантажівки, але і пікапа, компактного кросовера і автобуса.

Ілон Маск і раніше інтригував громадськість, але крім припущень вже є підтвердження, що це буде сідельний тягач з системою автономного водіння Enhanced Autopilot, завдяки якій автомобіль зможе самостійно перебудовуватися, з’їжджати і в’їжджати на автостради і паркуватися.

Так, агенство Reuters роздобуло електронну переписку Тесли з автоінспекцією штату Невада, в якій обговорюються маршрути для тестування безпілотних вантажних авто, і забезпечення можливості їх самостійного переміщення в автоколонах.

Схоже, компанія Tesla вирішила скористатися ідеєю Truck platooning – руху безпілотних вантажівок гуськом в одній колоні з головним автомобілем на чолі. Штат Невада обраний не випадково – він першим видав дозвіл на випробування безпілотних вантажівок Freightliner Inspiration Truck компанії Daimler 2 роки тому.

Над створенням вантажних автівок з автономною системою керування працюють і інші автовиробники, наприклад Volvo. Фірма Waymo, сформована з команди Google, також займається розробкою самокерованих вантажних автомобілів, а компанія Uber в минулому році придбала стартап зі створення вантажівок-безпілотників Otto.

Фото – Tesla 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *