Архіви

Panasonic став найбільшим виробником АКБ для електромобілів

Медіакорпорація Nikkei представила результати дослідження глобальних ринків в 2016 році. Експерти провідного економічного видання Японії позначили глобальних лідерів автомобільної промисловості, найбільших виробників акумуляторів, сонячних батарей, цифрових камер, РК-панелей, плоскопанельних телевізорів, камер відеоспостереження, пральних машин, холодильників та інших товарів та послуг.

Двигун Nissan LEAF

Справжньою інтригою 2016 року став зміна світових лідерів відразу у восьми з 57 категорій рейтингу, що вдвічі більше ніж у 2015 році. Японська корпорація Panasonic, зокрема, була визнана найбільшим виробником літій-іонних акумуляторів, змістивши з першого рядка свого південнокорейського конкурента Samsung SDI.

Продукція Panasonic активно використовується в електрокарах та інших пристроях, сама корпорація відносить цей напрям до драйверів свого глобального зростання. Ринкова частка японського виробника збільшилася на 1,4 пункта до 22,8%, в той час як Samsung SDI поступився 2,1 пункта, набравши 20,8%.

У той же час в автомобільному сегменті японська Toyota Motor опустилася з першого відразу на третє місце рейтингу, поступившись Volkswagen і General Electrics. Німецький автовиробник досить безкровно переніс скандал 2015 року та вперше вийшов на першу позицію, багато в чому за рахунок хороших показників у Китаї, де були запропоновані податкові пільги на малолітражки.

На другу позицію вийшов General Motors, який виграв на зниженні цін на бензин в США, що стимулювало попит на великі енергоємні автомобілі. Однак різниця між конкурентами виявилася практично мінімальною – Volkswagen і GM розділила всього одна десята відсотка (10,8% і 10,7% відповідно).

Що стосується представленості в рейтингу різних країн і регіонів, то зліт китайських компаній в минулому році очевидно сповільнюється. У 2016 році представники Піднебесної лідирували в семи категоріях, на відміну від восьми роком раніше.

Виробники з США очолили 19 ринкових категорій, що стало рекордом. Японія втримала 11 позицій, як в 2015 році, в той час як Південна Корея отримала лише сім «золотих медалей».

Джерело: Nikkei Asian Review Online

Напишіть відгук

Scroll to top