Panasonic розробляє безкобальтові батареї для електромобілів

Одна з найактуальніших проблем, пов’язаних з електрокарами, це доступність і вартість кобальту – елемента, який використовується в літій-іонних батареях для забезпечення стабільності і підвищення безпеки.

Літій для батарей видобувається в кількох країнах і відносно легкодоступний, тому гірничодобувні компанії не відстають від попиту. У ранніх типах популярних автомобільних літій-іонних батарей кобальт становив понад чверть від змісту активних металів.

В основному він видобувається як побічний продукт міді і нікелю. Найбільші запаси знаходяться в Демократичній Республіці Конго, де мають місце порушення прав людини, експлуатація дитячої праці і нестабільний уряд. Скоро почнеться видобуток на першій в США первинній кобальтовій шахті в Айдахо.

Проте, Panasonic, найбільший виробник літій-іонних батарей для Tesla та партнер заводу Gigafactory в Неваді, прогнозує нестачу кобальту, ціни на який за останні два роки зросли в три рази.

У компанії заявили, що шукають способи зменшити вміст кобальту в своїх батареях і згодом взагалі відмовитися від його використання.

Минулого тижня Panasonic повідомив, що збільшив вміст нікелю в батареях, значно знизивши вміст кобальту, зберігши чудову термічну стабільність і «досягнувши найвищої щільності енергії».

Інші типи літій-іонних батарей, в тому числі літій-марганцева шпінель і літій-нікелевий кобальтовий оксид алюмінію, використовують менше кобальту, а такі речовини, як фосфат літій-заліза, можуть не потребувати кобальту. Виробники акумуляторів намагаються збалансувати потужність та енергозбереження батарей по відношенню до стабільності, безпеки та терміну їх служби.

Команда вчених із США та Японії працює над створенням твердотільних літієвих батарей, які можуть взагалі обійтися без кобальту, від чого виграє автопром. Процес їх виробництва і вартість знаходяться в стадії вивчення.

Джерело: Green Car Reports

На фото вгорі: 2018 Tesla Model 3

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *