Статті та обзори

Отримання міжнародного посвідчення водія в Україні: як це працює?

З 9 лютого поточного року сервісні центри МВС України стали видавати українцям міжнародне посвідчення водія. Що це за документ, чи всім водіям він необхідний, як його отримати і інше – про це нижче.

Сама процедура отримання міжнародного посвідчення водія (МПВ) проста. З нею можна ознайомитися на офіційному сайті Головного сервісного центру МВС України (ГСЦ МВС). Якщо коротко, то МПВ можна отримати в будь-якому територіальному сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ, куди громадянинові зручно звернутися. Його видають тільки на підставі національного посвідчення водія (НПВ) на 3 роки, але не більше терміну дії НПВ.

Тим, у кого національне водійське посвідчення безстрокове, оператори сервісного центру рекомендують замінити його на посвідчення, в якому буде зазначено термін дії. По всій видимості, безстрокові посвідчення згодом відійдуть, а отримання міжнародного посвідчення водія стане можливим тільки при наявності НПВ з обмеженим терміном дії.

У пакет документів, що надаються для отримання МПВ, також входять паспорт громадянина України та закордонний паспорт, фотографія на матовому папері розміром 3,5х4,5 см і довідка про присвоєння ідентифікаційного номера.

Оператор перевіряє документи і повертає власнику. Термін отримання міжнародного посвідчення водія – до 5 днів. Вартість послуги – 8,16 грн.

Особі можуть відмовити у видачі МПВ, якщо при перевірці з’ясується, що даний громадянин позбавлений права керування транспортним засобом, знаходиться в розшуку (або в розшуку його посвідчення водія); якщо виявиться факт підробки НПВ або закінчення строку його дії на дату отримання МПВ; якщо персональні дані особи виявляться невідповідними. Неоплачені штрафи за порушення ПДР також можуть стати підставою для відмови у видачі МПВ.

Заявник, позбавлений права керування транспортним засобом, не тільки не отримає міжнародне посвідчення водія, але і залишиться без національного – його вилучать і направлять до територіального сервісного центру МВС за місцем проживання на зберігання до закінчення терміну такого позбавлення, про що проінформують відповідний територіальний орган Національної поліції.

Отже, звертатися в сервісний центр МВС за послугою доцільно тільки особі, так би мовити, “чистій” перед законом.

Міжнародне посвідчення водія є дійсним тільки при наявності національного. Виникає питання – а навіщо тоді оформляти міжнародне?

Справа в тому, що українські водійські права визнаються лише на території держав, що приєдналися до Віденської Конвенції 1968 року. До слова, це майже всі країни СНД і більшість країн Європи. Але є об’ємний перелік країн, що визнали Женевську Конвенцію про дорожній рух 1949 року, у яких національне водійське посвідчення не дійсне.

Тому тим українцям, які планують працювати, проживати або подорожувати в країнах Женевської конвенції і користуватися там автівками (в тому числі і брати авто напрокат), міжнародне посвідчення водія просто необхідне. До таких країн, зокрема, відносяться США, Австралія, Японія, Китай, Канада, Ватикан, Єгипет, Індія, Ірландія, Ісландія, Кіпр, Нідерланди, Нова Зеландія, Тайвань, Аргентина і ще 48 країн (повний перелік див. на сайті ГСЦ МВС).

Залишити коментар

Scroll to top