Архіви

Оприлюднено дані про світові продажі електромобілів

Міжнародне енергетичне агентство (IEA – International Energy Agency) оприлюднило дані про продажі електрокарів і плагін-гібридних авто (PHEV) в світі в 2017 році, а також дало свій прогноз розвитку ринку EV до 2030 року.

Якщо в 2016 році було продано 2 млн таких автомобілів, то в 2017-му – понад 3 млн (+ 54%), продажі з року в рік зростають дуже динамічно. У трійку країн-лідерів з реалізації електромобілів увійшли Китай, США і Японія. У Європі лідирує Норвегія.

Ринок електробусів та 2-колісних електричних транспортних засобів практично повністю (99%) належить Китаю. Кількість зарядних станцій збільшується пропорційно зростанню ринку EV.

Сьогодні в світі працює близько 3 млн приватних і 430 тис. громадських станцій підзарядки електрокарів, правда, тільки чверть із станцій громадського користування є високошвидкісними.

Для електричних автомобілів потрібен кобальт, з якого виробляють літій-іонні акумуляторні батареї. В IEA запевняють, що до 2030 року його видобуток зросте в 10-25 разів, що може бути проблемою.

При нинішній динаміці до 2030-го світовий парк електромобілів та гібридів, що підключаються, збільшиться до 125 млн, а з урахуванням приєднання країн до плану EV30 – до 220 млн, підрахували в Міжнародному енергетичному агентстві.

План EV30 передбачає, що до 2030 року 30% усіх вироблених у світі автомобілів будуть на електротязі.

На фото: Tesla Model 3 

Напишіть відгук

Scroll to top