Архіви

Обсяги імпорту вживаних іномарок виросли у 6 разів в Україні

За десять місяців поточного року в Україну було завезено з-за кордону 123 тис. легкових автомобілів, половина з яких (56 тис.) – автівки з пробігом.

Таким чином, до державного бюджету країни надійшло 17, 4 млрд грн імпортних платежів, 4,3 млрд грн з них – в результаті розмитнення вживаних іномарок.

У період з січня по жовтень 2017 року обсяги митного оформлення таких автівок виросли в шість разів.

Якщо раніше в місяць чи одна тисяча іномарок з пробігом проходила митне оформлення, то сьогодні таких – 6 тис./міс., а в жовтні було завезено понад 7 тис. авто.

У Державній фіскальної службі впевнені, що зростанню імпортних закупівель б/в автомобілів сприяли зміни до Податкового Кодексу України, якими були знижені в 10-20 разів ставки акцизного податку на легкові автомобілі з пробігом.

Це дало стимул розвитку ринку. Сьогодні при ввезенні митні платежі складають 35-40% від вартості автомобіля, що аж ніяк не дешево. Однак раніше податкове навантаження досягало непомірні 90% від ціни транспортного засобу.

Закон про знижений акцизний збір для вживаних іномарок набрав чинності з 1 серпня 2016 року. Скористатися наданої їм можливістю придбати з-за кордону автомобіль з пробігом можуть як фізичні, так і юридичні особи.

Джерело: Державна фіскальна служба України

Фото – RoganJosh

Напишіть відгук

Scroll to top