Архіви

Названий перший серійний автомобіль, який отримає автопілот 4 рівня

Компанія Volvo збирається оснастити автопілотом 4 рівня нове покоління кросовера XC90. Автомобіль вийде на ринок в 2021 році.

За словами Хенріка Гріна, першого віце-президента Volvo, відповідального в компанії за розробки і дослідження, XC90 наступної генерації будуть виробляти на новому заводі в Чарльстоні (Південна Кароліна, США). Він отримає нову технологію Highway Assist – подобу Pilot Assist, яка доступна на поточних моделях.

Highway Assist – це система автономного водіння 4 рівня, більш просунута, ніж ті, що доступні автомобілістам сьогодні. Її вартість не озвучена, відомо лише, що це буде чотиризначне число.

Компанія тестувала такі системи на ділянці навколо штаб-квартири Volvo в Гетеборзі, Швеції і на транспортних засобах для Uber в США в обмеженній серії тестів.

Необхідні для роботи картографічні дані асистент 4-го рівня буде отримувати з фірмової хмарної системи з високою швидкістю передачі даних. Система використовує лідар, радар і камери, вбудовані в автомобіль.

Volvo заявляє, що буде працювати з федеральними та державними регулюючими органами, щоб домогтися дозволу на використання систем автономного водіння 3 рівня і вище.

Загальноприйнята класифікація автоматизації автомобілів розроблена міжнародною спільнотою автомобільних інженерів (SAE) і містить 6 рівнів:

  • 0-й рівень – відсутність автономного керування;
  • 1-й рівень – наявність автоматизованих систем (автопаркувальнику, адаптивного круїз-контролю, утримання в смузі і т.п.);
  • 2-й рівень – автопілот здійснює розгін, гальмування і рульове керування, але водій повинен бути готовий на випадок, якщо система не впорається з водінням;
  • 3-й рівень – самостійне пересування автівки по дорогах без перехресть і світлофорів, але водій повинен бути готовий взяти керування на себе;
  • 4-й рівень – можна розслабитися, автомобілем керує електроніка, але лише на деяких дорогах (автобанах, магістралях і шосе без однорівневих перетинів різних проїжджих частин);
  • 5-й рівень – повна свобода для водія і відсутність необхідності втручатися в керування авто, за винятком старту системи і вказівки пункту призначення.

На практиці реалізовані перші два рівня. Як стверджується, автопілот в седані Audi А8 відповідає 3 рівню, але через законодавчі обмеження їм не можна скористатися.

Джерела: The CarConneсtion, ЦТС

На фото діє до: 2016 Volvo XC90 T8 Twin Engine

Напишіть відгук

Scroll to top