Архіви

Нардепи проти “євроблях”: високі штрафи та новий акциз

З’явилися нові пропозиції від народних депутатів України щодо вирішення проблеми нерозмитнених автомобілів іноземної реєстрації, які знаходяться на території України. Глава профільного комітету Ніна Южаніна розповіла про це журналістам.

Першою частиною законопроекту від парламенту за даною темою пропонується закрити незаконне ввезення таких транспортних засобів за допомогою високих штрафів як для українців, так і “верблюдів” (іноземних громадян, задіяних в цьому бізнесі).

Так, наприклад, при перевищенні термінів транзиту на 10 днів порушників митного законодавства загрожує штраф на суму 8 500 грн, а на 30 днів – штраф у розмірі 170 000 грн. При перевищенні термінів транзиту більш ніж на місяць крім штрафів передбачена примусова конфіскація транспорту.

Другу частину законопроекту нардепи люб’язно запропонували розробити «Авто Євро Сила» – громадської організації, яка відстоює інтереси користувачів авто на «євробляхах».

Складні переговори між чиновниками і активістами привели до того, що, як зазначила пані Южаніна, парламентарії “вийшли на розуміння того, що потрібно запропонувати абсолютно нову шкалу акцизного податку, щоб вирішити цю проблему не разово, а в цілому. Вона повинна бути вирішена для всіх, а не тільки для тих, хто вже ввіз або тільки збирається ввезти на територію України іноземний автомобіль. ”

Ставки акцизу хочуть наблизити до тих, що діють в ЄС, вони залежать від обсягу двигуна і року випуску автівки та будуть нижчими, ніж нинішні. Наприклад, для авто середнього ринкового сегменту віком до 2010 року з мотором на 2 тис. куб.см акцизний податок складе 800 євро.

За новою шкалою акциз на новий автомобіль з 1,6-літровим двигуном складе 150 євро (зараз 427 євро), для транспортних засобів стандарту Євро-5 (віком до 8 років) плата буде 300 євро, Євро-4 (2005-2009 рр. випуску) – 750 євро, Євро-3 (2000-2004 рр.) – 1 500 євро, Євро-2 – 7 500 євро. Великі суми за старі автомобілі, далекі від сучасних екологічних норм, повинні дозволити обмежити їх ввезення в країну.

Тим, хто сьогодні їздить на нерозмитнених автівках з іноземними номерами, буде запропоновано розмитнити їх в певний термін за новою шкалою акцизного податку. Передбачається, що нові знижені ставки акцизного збору для всього автомобільного імпорту влаштують всіх автовласників і нікому не дадуть преференцій.

Законопроект ще буде доопрацьовуватися, і поки далекий від прийняття Верховною Радою, але, хоча б, він набуває конкретної перспективи.

Джерело: Факти

Напишіть відгук

Scroll to top