Майно ЗАЗ отримало нового власника

Компанія «Юніверсум Фінанс» на аукціоні Prozorro викупила права вимоги за кредитом Запорізького автомобілебудівного заводу, повідомляє AUTO-Cоnsulting.

Майно ЗАЗ, що знаходилося в заставі в Дельта-банку, включає нерухомість у кілька тисяч квадратних метрів, склад автомобілів Opel, KIA, Mercedes-Benz, ZAZ у кількості 3239 одиниць загальною вартістю близько 244 млн. гривень.

ZAZ Vida Cargo

ZAZ Vida Cargo

Сума боргу ЗАЗ станом на серпень 2016 року склала 996 млн. гривень. УкраАвто, власник ЗАЗ, розраховує, що новий кредитор, вступивши в права, викупить майно заводу і продовжить термін сплати заборгованості за борговими зобов’язаннями.

Новий господар майна Запорізького автозаводу автомобільної громадськості не відомий. Не виключено, що за ним стоїть інший “гравець”.

З 2014 року автозавод у Запоріжжі переживає важку кризу. Продажі впали, частка ринку скоротилася. З початку 2016 року завод припинив виробництво автомобілів і переорієнтувався на випуск машинокомплектів для єгипетського заводу General Motors. Там виробляють 20 тисяч Lanos на рік.

У травні минулого року ЗАЗ представив концепт Slavuta Nova – продукт спільної розробки з Chery Automobile. Про серійне виробництво поки що не йдеться.

У грудні 2016-го було почато серійне виробництво фургону ZAZ Vida Cargo, який розроблений ЗАЗ на базі попереднього покоління Chevrolet Aveo.

На фото зверху – ЗАЗ-1102 Таврія. Автор – Andrew Butko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *