Land Rover Range Rover святкує 50-річний ювілей!

Land Rover Range Rover святкує 50-річний ювілей!

17 червня 2020 року позашляховику Range Rover виповнилося 50 років. За півстоліття модель була піонером у багатьох сферах.

Land Rover Range Rover — перший у світі позашляховик преміум-класу, який було обладнано дизельним двигуном, і перший повнопривідний автомобіль з ABS. Крім того, Range Rover став першим позашляховиком, на якому дискові гальмівні механізми встановили одночасно на передніх та задніх колесах.

Це авто першим отримало електронно керовану антибуксувальну систему Electronic Traction Control. У 1992 році саме Range Rover вперше обладнали автоматичною пневматичною підвіскою.

Range Rover вирізняється й тим, що у ньому водій та пасажир вперше на одному і тому ж екрані одночасно бачили різні зображення. Цього виробник досяг завдяки центральному екрану з подвійним зображенням, що транслює сюжети залежно від кута, на який дивиться користувач.

Усі 4 покоління Range Rover трансформувалися залежно від потреб власників та вимог сучасності.

Перше покоління позашляховика – Classic – презентували 17 червня 1970 року. В анонсах автовиробник наголошував, що новинка поєднує практичний позашляховик, швидкісне авто для подорожей, транспортний засіб для комфортного проведення часу і преміальний автомобіль для щоденної експлуатації. Range Rover Classic виробляли 25 років поспіль.

Range Rover Fifty & Classic Range Rover image

Друге покоління 1994 року називають P38a, оскільки розробили його на заводі в Соліхаллі, у будинку 38A. Тоді виробник зробив акцент на універсальності позашляховика та розкішних елементах дизайну, багато запозичивши від попереднього покоління.

Покращили ходові характеристики: 4,6-літровий двигун прискорював авто від 0 до 97 км/год за 9,3 секунди, досягаючи максимальної швидкості 200 км/год. Крім того, нова генерація відрізнялася видовженою колісною базою та пневматичною підвіскою з електронним управлінням, яка входила до стандартної комплектації всіх Range Rover.

У 2001 році Land Rover розробив третє покоління L322, представивши нову модель із жорсткішим кузовом та повністю незалежною підвіскою. Тут інтегрували високу прохідність позашляховика і ознаки седану преміум класу.

Четверте покоління 2012 року – це перший у світі позашляховик із суцільним алюмінієвим кузовом. Із цього часу бренд почав додатково працювати з плагін-гібридними технологіями. У 2017 році з’являється Range Rover P400 PHEV.

Range Rover Fifty – лімітована модель 2020 року

До 50-річчя свого найпопулярнішого позашляховика, Land Rover випустив спеціальну версію Range Rover Fifty. У світі її продаж обмежили 1 970 екземплярами відповідно до аналогії з 1970 роком – дати, коли з’явився Range Rover.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *