Корпорація “Укравто” активно шукає інвесторів для ЗАЗ

Корпорація “Укравто” активно шукає партнерів для Запорізького автомобілебудівного заводу. Так, на минулому тижні деякі ЗМІ повідомили про прийдешнє відвідування заводу французькою делегацією, раніше візит на підприємство завдали представники компанії Daimler, пише AUTO-Consulting.

ZAZ Forza – перелицьований Chery Bonus

ЗАЗ не перший рік переживає кризу. Маючи технічний ресурс для виробництва 120 тисяч автомобілів щорічно, завод випустив всього 526 автівок у 2016-му. Зрозуміло, що таку малу кількість надзвичайно невигідно виробляти – собівартість одного транспортного засобу виходить не виправдано високою.

Якби не дотації “УкрАвто” ЗАЗ збанкрутував би. Також вижити підприємству допомагають поставки кузовів Lanos на завод General Motors в Єгипті. Але вони не вічні, попит на Lanos закономірно зійде нанівець рано чи пізно. Підприємству потрібна нова модель, а її поки немає.

Свого часу автозавод в Запоріжжі виробляв модель Forza марки Chery, і планувалося розвивати співпрацю за рахунок збирання ще кількох моделей для ринків СНД. Однак не сталося: грянули війна з РФ і затяжна економічна криза українського автопрому.

ЗАЗ змушений регулярно зупиняти виробництво і запускати конвеєр лише періодично для виконання єгипетських замовлень і випуску малих партій для ринку України.

Чи знайдеться інвестор для ЗАЗу? Багато автовиробників вже мають заводи в Східній Європі та Росії, і підприємства в Україні їм можуть бути не цікаві. Та й сучасні компоненти для автомобілів у нас не випускають.

Проте, завод регулярно приймає делегації іноземних компанії. Так, наприклад, “на розвідку” приїжджали від PSA, General Motors, Renault-Nissan, Hyundai-Kia, JAC, DongFeng і вже згаданої Chery. Але договір про партнерство ніхто з них поки не підписав.

“УкрАвто” доводиться проявляти винахідливість, щоб зацікавити інверторів і врятувати флагман автомобільної промисловості України від цілковитої руйнації. Сподіваємося, все вийде.

Фото – ZAZ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *