Компанія із Запоріжжя розробила перший український безпілотник

Запорізька компанія “Інфоком” Лтд розробила Lanos з системою безпілотного керування. Це перший відомий транспортний засіб українського виробництва, який пересувається без участі водія.

Автівку оснастили системою навігації Pilotdrive. Раніше її випробували на КрАЗ і Jeep Cherokee. Вона забезпечує автономність автомобіля, і може бути використана не тільки в легковиках, але і вантажівках, і пасажирському комерційному транспорті.

Програмну частину повністю розробили технічні фахівці “Інфоком”. Апаратна частина – імпортна. Роботи над проектом ведуться з 2015 року.

Система Pilotdrive орієнтується за допомогою камер, датчиків, радарів і тепловізора. Автопілот розпізнає дорожню розмітку, визначає ширину дороги, причому орієнтується також в темний час доби і в умовах бездоріжжя.

Датчики безпілотного Ланоса мають круговий “огляд”, що виключає виникнення “сліпих” зон. Сенсорні системи розпізнають дорожні знаки, пішоходів і тварин на проїжджій частині. Автомобіль миттєво реагує на перешкоду, аналізує і приймає рішення за частки секунд.

В дорозі автівка використовує електронні навігаційні карти, на які може наносити розпізнані об’єкти в міру руху. Вся інформація з комп’ютера надходить на диспетчерський пункт.

Автономний Lanos отримав автоматичну коробку передач. Зараз він проходить серію тестових випробувань на українських дорогах, поки в присутності водія, тому що в нашій країні безпілотники на дорогах – явище виняткове і не передбачене правилами дорожнього руху.

Розробники поки не називають вартості системи Pilotdrive, над нею ще будуть працювати і вдосконалювати її. У майбутньому, можливо, бажаючі зможуть купити такий автопілот і встановити на свого “залізного коня”.

Джерело: AUTO-Consulting

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *