Компанія Ford оголосила війну дорожнім вибоїнам

• Система защиты от выбоин Ford
Погані дороги – це не тільки дискомфорт, але і значні пошкодження ходової. Чи існують вирішення цієї проблеми? Інноваційна система захисту від вибоїн Ford, можливо, стане одним з таких шляхів.

Американський автовиробник запропонував технологію розпізнавання вибоїн. Якщо стисло, її суть наступна:

  • 12 датчиків розпізнають момент початку падіння колеса в яму,
  • адаптивна підвіска налаштовує жорсткість амортизаторів.

Колесо, попадаючі у вибоїну, не торкається її дна і, так би мовити, «перестрибує» яму. В результаті удар пом’якшується, проїзд нерівностей стає більш комфортним, а навантаження на підвіску зменшується.

Якщо говорити технічно більш детально, то при сигналі про провал колеса автоматично зменшується до мінімуму перетин клапанів в амортизаторах. В результаті жорсткість підвіски стає максимальною, а рух колеса у вертикальній площині – мінімальним. Фактично воно залишається «висіти» у повітрі і не провалюється до дна вибоїни.

Цікаво, що водночас з реакцією передніх коліс відбувається автоматична попередня підготовка задніх.

Зрозуміло, що час спрацьовування системи обчислюється долями секунди. Наприклад, блок управління реагує на сигнали сенсорів і за потребою миттєво змінює жорсткість амортизаторів. Цикл відбувається кожні 2 мілісекунди.

Коли нову систему тестували, то на дно ями укладали м’ячики для пінг-понгу. Після того, як автомобіль з адаптивною підвіскою долав таку вибоїну, вони залишалися неушкодженими.

У 2018 році активна підвіска з функцією захисту від вибоїн буде запропонована для Ford Focus останнього покоління.

Джерело – ТОВ «Віннер Імпортс Україна, Лтд», офіційний імпортер Форд в Україні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *