Архіви

Китайська Geely поки не планує купувати концерн Fiat Chrysler

Представники Geely Automobile Holdings спростували інформацію про нібито плани здійснити операцію з поглинання концерну Fiat Chrysler, повідомляє Automotive News Europe. Раніше материнське видання Automotive News назвало китайського автовиробника потенційним претендентом на FCA.

Компанія Geely, згідно зі звітом журналістів, була одним з декількох китайських автовиробників, зацікавлених у купівлі Fiat Chrysler. Ринкова вартість останнього складає майже 20 мільярдів доларів.

Бренди концерну Fiat Chrysler

«На даний момент у нас немає такого плану», – сказав виконавчий директор Geely Automobile Джу Шенг Ю (Gui Sheng Yue) журналістам на брифінгу, коли його запитали, чи цікавить Geely Fiat.

Проте джерело, близьке до цього питання, повідомило, що FCA і материнська фірма Geely Automobile – група Zhejiang Geely Holding – все ж провели попередні переговори в кінці минулого року. Цілком ймовірно, що крапка в цьому питанні ще не поставлена.

Нагадаємо, що Zhejiang Geely Holding придбала компанію Volvo у Ford Motor в 2010 році. З тих пір шведські інженери беруть безпосередню участь у розробці моделей Geely. Більш того, моделі нового преміального бренду Lynk & Co проектуються безпосередньо на платформі Volvo.

Відмова Geely Automobile визнати свій інтерес не вплинула на ціну акцій FCA, яка підскочила більш ніж на 10% – до 19-річного максимуму. Інсайдери навіть повідомили, що FCA відхилила пропозицію Китаю як занадто низьку. У Fiat Chrysler історію зовсім не коментують.

Генеральний директор FCA Серджіо Маркіонне (Sergio Marchionne) неодноразово закликав до злиття автокомпаній. Таким чином можна розділяти витрати на створення більш чистих, більш досконалих автомобілів.

Однак до сих пір Маркіонне не зміг знайти партнера серед великих конкурентів компанії. Зокрема, Volkswagen Group і General Motors заявили, що не зацікавлені в переговорах з FCA.

У середу Geely Automobile повідомила про подвоєння прибутку в першому півріччі. Це вище очікувань. Автомобілі, розроблені спільно зі шведською Volvo, добре продаються у Китаї.

Напишіть відгук

Scroll to top