Land Rover Архіви

Jaguar Land Rover розробляє перший в світі автопілот для позашляховиків

Компанія Jaguar Land Rover приступила до реалізації проекту CORTEX. Йдеться про систему автономного керування, яка буде використовуватися на позашляховиках.

Новий автопілот призначений для роботи на бездоріжжі практично в будь-яких погодних умовах: будь то бруд, дощ, сніг, лід або туман. Технологія «5D» – ключова складова проекту. Це цілий комплекс акустичних і відео сенсорів, радіолокаторів, датчиків світла, технології визначення дистанції.

За задумом автопілот Jaguar Land Rover буде самонавчальним. Таким чином, система кожного разу буде покращувати свої маневри, накопичувати і аналізувати дані.

Британський автовиробник розробляє повноцінну і напівавтоматизовану технологію керування. Тобто рівень автоматизації вибирає сам покупець.

До проекту CORTEX підключені вчені. Зокрема, Бірмінгемський університет використовує провідні світові наукові дослідження в області радіолокації і зондування. Кошти на дослідження частково виділені урядом.

Кілька слів про рівні автономного режиму.

Рівень 0 – без автопілота: система автономного керування не встановлена. Водій самостійно керує автомобілем.
Рівень 1 – електронний асистент: водієві надається часткова допомога, наприклад круїз-контроль.
Рівень 2 – частковий автопілот: водій може включити допомогу для двох функцій, наприклад, для керування швидкістю автомобіля (Traffic Jam Assist).
Рівень 3 – умовний автопілот: автомобіль керується автопілотом при нормальних дорожніх умовах, але може зажадати участі водія в разі ускладнення дорожньої обстановки.
Рівень 4 – високий рівень автоматизації: автомобіль може працювати самостійно в певному трафіку (міські дороги або автомагістраль) без втручання водія.
Рівень 5 – повний автопіот: людський контроль над транспортними засобами не потрібен. Автомобіль може завершити подорож без будь-якого втручання людини.
До слова, доцільність розробки систем 5 рівня сьогодні викликає багато суперечок.

Джерело – компанія «Віннер», офіційний представник Jaguar Land Rover в Україні

Читати далі:

Залишити коментар

Scroll to top