Зелений автосвіт

Гібридний Ghibli виводить Maserati в світ електрифікації

Найпопулярніша модель Maserati отримала версію з гібридною силовою установкою. Чи не зашкодить подібна електрифікація іміджу спортивного бренду?

У Maserati стверджують, що гібридне рішення щодо Ghibli орієнтоване, перш за все, на підвищення продуктивності седана. Втім, і зниження витрати палива, і скорочення викидів – все це так само добре і сучасно.

Гібридна трансмісія є власною розробкою інженерів Maserati. Відразу потрібно обмовитися, що мова йде про м’яко-гібридну технологію, тому від дротів зарядки, важкого блоку акумуляторних батарей та іншого баласту повноцінних гібридів і електрокарів спорт-седан позбавлений.

До складу силової установки увійшла бензинова турбочетвірка, генератор змінного струму (48 В), а також e-Booster – це додатковий електричний нагнітач. Таке рішення є оригінальним у своєму сегменті і, по суті, першим в подібному виконанні.

Батарея встановлена в задній частині автомобіля, що дає переваги в плані поліпшення розподілу ваги. До слова, м’яко-гібридний Maserati Ghibli приблизно на 80 кг легший за дизельну модифікацію.

Максимальна вихідна потужність становить 330 к.с., крутний момент – 450 Нм. Maserati Ghibli Hybrid розвиває швидкість до 255 км/год. На прискорення від 0 до 100 км/год йде 5,7 секунди.

Щоб не зіпсувати характерний звук всіх моделей Maserati в Ghibli Hybrid оптимізували вихлопну систему. До неї увійшли спеціально розроблені резонатори.

Таким чином, наразі загроза для динаміки і навіть “голосу” Maserati через електрифікацію Ghibli відсутня.

Новий гібрид став першим пунктом плану електрифікації всіх нових моделей Maserati. Що стосується чистих електромобілів, то ними стануть нові розробки – GranTurismo і GranCabrio. Їх дебют запланований на 2021 рік.

  • 2021 Maserati Ghibli Hybrid photo
  • 2021 Maserati Ghibli Hybrid photo
  • 2021 Maserati Ghibli Hybrid photo
  • 2021 Maserati Ghibli Hybrid photo
  • 2021 Maserati Ghibli Hybrid photo

Залишити коментар

Scroll to top