Автовиробники

Ford запустив віртуальний застосунок, що допоможе не відволікатися за кермом

Компанія Ford у партнерстві з Google і студією віртуальної реальності Happy Finish запустили застосунок Ford Reality Check («Перевір на практиці»). Він у віртуальній реальності показує фатальні наслідки відволікання водія під час руху автомобіля.

Користувач тримає в руці компактний контролер, який в віртуалі перетворюється у смартфон. Завдяки технології Google Daydream VR користувач стає на місце водія в віртуальному світі, до нього застосовуються різні відволікаючі маневри: він заїжджає за друзями, йому приходять повідомлення, він приймає дзвінки, йому заважають пасажири і т.п. А призводить це в підсумку до ДТП.

Ford Reality Check повинен допомогти молодим легковажним водіям зрозуміти, наскільки небезпечно відволікатися за кермом, і до чого це може привести. Перші випробування застосунка показали, що 90% тестованих заявили про готовність поміняти свою водійську поведінку після того шоку, який вони відчули у віртуальній реальності.

Ford Reality Check будуть використовувати на європейських заходах Ford Driving Skills for Life («Академія безпечного водіння Ford» – безкоштовні практичні тренінги з підготовки водіїв, які отримали права недавно). Пізніше застосунок буде доступний для скачування в Google Play Store.

За останніми статистичними даними на дорогах Європи гинуть понад 3,6 тис. молодиків у ​​рік, дві третини з них – ті, хто був за кермом. Тінейджери на фізіологічному рівні схильні до синдрому FOMO (fear of missing out – страх втрачених можливостей). Вони часто потрапляють в аварію через селфі, СМС, соціальні мережі та балаканину по телефону з друзями, так як відчувають дискомфорт, якщо випадають зі спілкування. Частина мозку, що відповідає за оцінку ризиків, планування і контроль дій у них менш активна, ніж у зрілому віці.

Джерело: ТОВ «Віннер Імпортс Україна, Лтд», офіційний імпортер Ford в Україні

Фото – Ford

Напишіть відгук

Scroll to top