Архіви

Ford і Toyota заснували консорціум для розробки стандарту автомобільних додатків

Компанії Ford Motor Company та Toyota Motor Company створюють консорціум SmartDeviceLink. Завданням цієї неприбуткової організації буде управління платформою відкритого програмного забезпечення, що дозволить надати користувачам більше можливостей для вибору способів підключення та управління автомобільними додатками для смартфонів.

Першими з-поміж автовиробників до консорціуму приєднались Mazda Motor Corporation, PSA Group, Fuji Heavy Industries Ltd. (FHI) та Suzuki Motor Corporation. Компанії Elektrobit, Luxoft та Xevo стали першими постачальниками, що долучились до організації. У свою чергу, такі компанії як Harman, Panasonic, Pioneer та QNX, підписали угоди про наміри щодо приєднання.

автомобільні додатки для смартфонів

Автомобільні додатки для смартфонів

SmartDeviceLink забезпечує простий доступ до додатків смартфонів за допомогою голосових команд та наявних в автомобілі дисплеїв. Перехід на платформу з відкритим кодом (open source) дозволить автовиробникам і постачальникам використовувати єдиний стандарт інтеграції додатків. У виграші залишаться й розробники, адже використання усіма автовиробниками єдиного стандарту підключення дозволить вивільнити зусилля і зосередитись на створенні якомога кращих можливостей для користувачів.

Даґ ВанДаґенс (Doug VanDagens), головний директор відділу «підключених» автомобілів і послуг Ford та член правління консорціуму:

В основу рішення Ford про створення SmartDeviceLink лягло перш за все прагнення до стимулювання інновацій, і консорціум — великий крок у напрямку до цієї мети. Завдяки посиленню співпраці та активнішій участі розробників користувачам буде запропоновано нові, інноваційні способи користування додатками.

Шіґекі Томояма (Shigeki Tomoyama), президент компанії Toyota Connected, сказав:

Забезпечення з’єднання смартфонів з інтерфейсом автомобіля належить до найважливіших «підключених» послуг. З допомогою SmartDeviceLink ми зможемо надавати цю послугу нашим клієнтам у безпечний і надійний спосіб. Ми надзвичайно раді новим можливостям для співпраці з багатьма автовиробниками і постачальниками, які розділяють нашу точку зору.

Завдяки SmartDeviceLink розробники додатків для смартфонів зможуть з легкістю інтегрувати функції своїх додатків в інтерфейс автомобіля, використовуючи для цього наявний дисплей, органи управління на кермі та систему розпізнавання голосових команд. Новий рівень інтеграції дозволить водіям по-справжньому насолоджуватись своїми улюбленими додатками під час подорожей, адже сам процес взаємодії стане ще зручнішим і більш дружнім до користувача.

Ще одна перевага для користувачів — підвищення якості та безпеки програмного забезпечення завдяки спільній роботі розробників додатків та автовиробників над удосконаленням відкритого коду.

Очікується, що широке впровадження SmartDeviceLink у масштабах усієї галузі відкриє нові можливості перед розробниками програмного забезпечення, оскільки пропоновані ними інноваційні рішення знайдуть застосування у мільйонах автомобілів в усьому світі.

Компанії та постачальники, що долучаться до участі у проекті, зможуть впроваджувати інтерфейс користувача, що відповідає індивідуальним стандартам виробників і водночас контролювати рівень доступу додатків до даних автомобіля.

В основі технології SmartDeviceLink лежить програмне забезпечення AppLink™ , код якого компанія Ford передала у відкритий доступ у 2013 році. Наразі програмне забезпечення AppLink від Ford використовується у більш ніж 5 мільйонах автомобілів в усьому світі.

Систему обробки і передавання даних компанія Toyota планує комерціалізувати за допомогою SDL орієнтовно у 2018 році.

Ряд популярних додатків, серед яких Pandora, Spotify, iHeartRadio, AccuWeather та деякі інші, вже доступні користувачам AppLink від Ford.

Джерело: «ТОВ Віннер Імпортс Україна, Лтд», офіційний імпортер Форд в Україні

Залишити коментар

Scroll to top