Архіви

Ford допоможе водіям боротися з ніктофобією

Темряви бояться не лише діти. Дорослим цей страх теж знайомий: дехто спить з увімкненим світлом, а в когось викликають тривогу нічні поїздки. Частина експертів вважає, що боязнь темряви, або ж ніктофобія, ми успадкували від печерних предків, адже саме в нічний час вони найбільше ризикували стати жертвою хижаків. Нині цей страх впливає на нас, коли ми знаходимось за кермом.

За результатами нового опитування, організованого Ford, до головних причин побоювань нічних поїздок належать стривоженість через нічну сліпоту і страх наїзду на когось або щось.

81% водіїв з багатьох тисяч опитаних по всій Європі зізнались, що бояться виїжджати на дорогу вночі, а серед жінок цей показник склав ще більше – 87%. Понад половина учасників опитування заявила, що джерелом стресу є поганий зір уночі, а більше третини висловили стурбованість через можливу участь у дорожньо-транспортній пригоді. Кожен п’ятий з опитаних водіїв окремо підкреслив страх наїзду на пішохода.

Ford Fiesta

2017 Ford Fiesta

На щастя, хоча б для другої проблеми є нове рішення, дещо ефективніше, ніж збільшення кількості моркви у раціоні харчування. Компанія вперше презентує нову технологію, яка виявляє пішоходів у нічний час і може автоматично застосовувати гальма у разі відсутності реакції водія на початкові попередження.

Ґреґор Аллексі (Gregor Allexi), інженер відділу активної безпеки компанії Ford of Europe:

Ми знаємо, що для деяких водіїв виїзд на дорогу вночі — справжній стрес. Особливо це стосується руху в малих і великих містах, де пішоходи, що іноді до того ж відволікаються на свої мобільні телефони, можуть без попередження вийти на дорогу, залишаючи навіть дуже уважним водіям надто мало часу для запобігання дорожньо-транспортній пригоді. Система виявлення пішоходів буде вдень і вночі ідентифікувати людей, що вже знаходяться на дорозі або ось-ось вийдуть на проїзну частину.

У 2014 році на території Європи кількість пішоходів, що стали жертвами дорожньо-транспортних пригод, перевищила 20%, и майже половина з них загинули внаслідок нещасних випадків, що трапились у темний час доби.

Компанія Ford надала корисні поради щодо керування автомобілем уночі.

  1. Переконайтесь, що вікна і дзеркала чисті і на них немає льоду та конденсату.
  2. Очистіть усі зовнішні освітлювальні прилади та перевірте, чи справні вони. Тримайте запасні лампи в автомобілі.
  3. На неосвітлених дорогах вмикайте дальнє світло, перемикаючись на ближнє у разі появи зустрічного транспорту.
  4. Не сідайте за кермо, якщо відчуваєте втому. Робіть перерву через кожні дві години руху.
  5. Сплануйте регулярні візити до офтальмолога для перевірки зору.

ТОВ «Віннер Імпортс Україна, Лтд», офіційний імпортер Форд в Україні

Залишити коментар

Scroll to top