Електрокари будуть коштувати менше автівок з ДВЗ через 7 років, – експерти

За прогнозами експертів до 2025 року автомобілі на електротязі будуть дешевше автівок з двигуном внутрішнього згоряння, пише Bloomberg.

Вартість 1 кВт год літій-іонного акумулятора, яка сьогодні дорівнює приблизно $208, буде знижуватися з ростом виробництва АКБ і досягне $70/ кВт год до 2030-го, вважає видання. А те, що виробники будуть збільшувати обсяги випуску літій-іонних блоків через високий попит на них – не піддається сумніву.

Оскільки електрокар коштує дорого в тому числі з-за високої ціни батареї в ньому, то він подешевшає разом зі зниженням вартості останньої. “Зелені” транспортні засоби стають все більш затребувані, їх ринок зростає, і масовий попит вимагає здешевлення акумуляторів, над чим працюють виробники.

Плюс на зниження цін електрифікованих автомобілів повинні вплинути і преференції для автовиробників від урядів, які приведуть не тільки до очищення повітря в мегаполісах, але і знизять маржу, а в результаті – кінцеву вартість електромобілів для споживачів.

Відзначимо, що до “зеленого” руху приєдналася і Україна, де в парламенті зареєстровані законопроекти щодо 15-річної стратегії розвитку ринку електрокарів. Ініціатори хочуть до 2028 року довести ринкову частку таких транспортних засобів до 20-25%.

На фото: електромобіль Renault Zoe (2017)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *